Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 26.11.2023

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata jest to światowy dzień młodzieży przeżywany na poziomie każdej diecezji, a także święto patronalne Gdańskiego Seminarium Duchownego.

1. W tym tygodniu przypada:

2. W czwartek święto świętego Andrzeja, apostoła. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za solenizantów.

1. W czwartek o godzinie 19.00 zapraszamy na plebanię młodzież klas 7 i 8 przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, a także uczniów ze szkoły średniej, którzy jeszcze nie przyjęli tego sakramentu.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, okazja do spowiedzi od godziny 17:30 po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona litanią do NS Jezusowego. W pierwszą sobotę miesiąca o 17:30 odbędzie się nabożeństwo różańcowe z udziałem Wspólnoty Żywego Różańca.

1. W kinach ukazał się niezwykły film dokumentalny pt. „Oblicze Chrystusa”, który poświęcony jest zbadaniom i przesłaniu Całunu Turyńskiego i Chusty z Manopello. W tworzeniu tego dzieła uczestniczyła również nasza parafia. Informacje o projekcjach możemy znaleźć w Internecie.

1. Za tydzień przypada pierwsza niedzieli adwentu, która rozpoczyna Nowy Rok Liturgiczny. Od przyszłego poniedziałku rozpoczynamy roraty, które w tym roku będą poświęcone osobie patrona naszej diecezji i całej Polski - świętemu Wojciechowi. Już teraz zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych.

1. Jesteśmy świadkami narastającej negatywnej atmosfery wokół katechezy szkolnej. W czasach PRL dwukrotnie usuwano ten przedmiot z placówek edukacyjnych. Pierwszy raz w czasach stalinowskich, drugi raz w epoce Gomułki. Katecheza wracała na swoje miejsce, kiedy powracała w naszej Ojczyźnie wolność. Tak było w 1957 roku oraz po upadku komunizmu w roku 1989. Na 27 krajów Unii Europejskiej tylko w 4 religia odbywa się poza szkołą. To wszystko skłania nas do podjęcia jeszcze większej troski o zachowanie tego dobrowolnego przedmiotu w przestrzeni edukacji młodego pokolenia. Dla potwierdzenia udziału w szkolnym nauczaniu religii od szeregu lat jest wprowadzony Indeks Katechizacji, który obejmuje cały tok nauczania. Bardzo prosimy rodziców i uczniów o nabycie tego dokumentu, jest on dostępny w Zakrystii, biurze parafialnym oraz u katechetów w cenie 2 złotych.