Grupy Duszpasterskie

Grupy duszpasterskie

Liturgiczna Służba Ołtarza

Ministranci i lektorzy w sposób szczególny uczestniczą w Eucharystii poprzez bliskość z Bogiem i ołtarzem, na którym dokonuje się największy cud przeistoczenia. Służba przy ołtarzu jest bardzo wymagająca. Jest ona stałą i długą formacją, mobilizującą do sumienności, systematyczności, a także odpowiedzialności.
Gromadzi:
7 aspirantów oraz 3 lektorów. Zbiórki formacyjne odbywają się w pierwsze soboty miesiąca o godz. 17:00, a zbiórki sportowe w każdy piątek o godz. 19:00 w sali gimnastycznej przy ul. Suchej 29.

Schola Dziecięca
Schola powstała pod koniec roku 2012 liczy obecnie 8 osób. Posługuje muzycznie na Mszy Św. w niedzielę o godz. 11:00. Próby odbywają się o godz. 10:00.

Wspólnota Młodzi i Miłość
Jest to wspólnota modlitewno - ewangelizacyjna, która powstała pod koniec 2012 roku. Jej szczególnym  celem jest  głoszenie Ewangelii Życia i Miłości. Obecnie liczy ok. 100 osób
(licealistów i studentów). Spotkania odbywają się w każdą środę o godz. 19:00 w sali gimnastycznej w International School of Gdańsk przy ul. Suchej 29.
Wspólnota dwa razy w roku organizuje na Stadionie Energa Gdańsk w sali Atom Club Forum Młodzi i Miłość.
Więcej informacji - http://www.mlodziimilosc.pl

Wspólnota Rodzice i Miłość
Powstała  pod koniec 2012 roku w celu  wsparcia rodziców ( ok. 20 osób) w ich trosce o integralny rozwój swoich dzieci. Spotkania odbywają się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca. Rozpoczynają się one Mszą św. o godz. 18.00, a następnie ma miejsce część formacyjna, połączona nieraz z  wykładem specjalisty od wychowania i dyskusją .
Co drugi miesiąc rodzice prowadzą adoracje Najświętszego Sakramentu.
Więcej informacji - https://www.facebook.com/Rodzice-i-Mi%C5%82o%C5%9B%C4%87-739012379516127/?fref=ts

Wspólnota Czystości Serca
Zrzesza kilkanaście par małżeńskich oraz osoby stanu wolnego, które starają się wcielać w życie Ewangelie Życia i Miłości. Spotkania odbywają się w każdy pierwszy piątek miesiąca - Msza św. i adoracja Najśw. Sakramentu w kaplicy oraz część formacyjna na plebanii. Więcej informacji - http://www.wczs.gda.pl
Wspólnota co roku prowadzi dwie serie weekendowych rekolekcji dla narzeczonych.

Żywy Różaniec
To zasadniczo grupa seniorów naszej  parafii,  podejmująca codzienną modlitwę różańcową w intencjach podanych przez Ojca Świętego. Gromadzi dwadzieścia osób. W każdą pierwszą sobotę miesiąca odmawiany jest  o 17.30 różaniec oraz następuje wymiana tajemnic.

Młodzieżowa grupa sportowa
Zajęcia sportowe pod kierunkiem AWFiS odbywają się od trzech lat na sali gimnastycznej przy ul. Suchej 29 lub innych obiektów sportowych w każdy piątek o godz. 19:00. Grupa ta gromadzi ok. 25 osób. W wieku 10 - 15 lat.

Grupa dziecięca
Zajęcia świetlicowo - rekreacyjne prowadzone przez studentów pedagogiki odbywają się w klubie Gama przy ul. Starowiejskiej 15/16 w każdy wtorek o godz. 18:00. Gromadzą one około dziesięciorga dzieci.

• Bank Zachodni WBK S. A.