Ogłoszenia duszpasterskie na 28 niedzielę zwykłą

1. Dziś z racji 45 rocznicy wyboru kardynała Wojtyły na papieża przypada Dzień Papieski. Z tej okazji w wielu miejscach odbywają się wydarzenia kulturalne i religijne upamiętniające to wydarzenie. Jest to również okazja do wsparcia fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która uczniów ze środowisk mniej zamożnych. Po Mszy św. będziemy mogli również wesprzeć tą inicjatywę.

2. W tym tygodniu przeżywamy:

a) w poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej,

b) w środę święto św. Łukasza Ewangelisty, jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia,

c) w czwartek czcimy bł. Jerzego Popiełuszkę, męczennika i patrona Solidarności, jego relikwie znajdują się w naszym ołtarzu, dlatego będziemy mogli otrzymać błogosławieństwo relikwiami ks. Jerzego.

3. Przypominamy, że katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych ze szkoły podstawowej, przy ul. Suchej 29, odbywa się w poniedziałki o godzinie 14.10 Natomiast katecheza przed bierzmowaniem dla uczniów klas 7,8 oraz starszych, odbywa się w każdy czwartek o 19 w salce na plebanii.

4. Dziękujemy za złożone dzisiaj podczas kolekty ofiary na cele inwestycyjne naszej parafii. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na rzeczy misji.

5. W piątek 20 października 2023 r. w godzinach od 18:00 do 22:30 nasza parafia organizuje na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk XIII Forum „Młodzi i Miłość”. Tym razem usłyszymy konferencję teologa i youtubera Mikołaja Kapusty, świadectwo popularnego aktora Michała Koterskiego, koncert rapera Edzia oraz zespołu Kierunek Niebo. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Z tego powodu Msza św. będzie odprawiona o godz. 9.00. natomiast nabożeństwo różańcowe będzie jak zawsze o godz. 17.30 w kaplicy. Więcej informacji znajdziemy na plakatach i stornie naszej parafii.

6. Dzisiaj w naszej Ojczyźnie odbywają się wybory parlamentarne. Niech powszechny udział wszystkich wierzących w akcie wyborczym będzie przejawem odpowiedzialności za kształt i rozwój naszego kraju.

7. Na ławkach rozłożone są kartki z wypominkami, na których możemy wypisać imiona naszych zmarłych. Będziemy ich polecać podczas modlitwy różańcowej w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych oraz dnia Zadusznego, w tej intencji odprawimy również trzy Msze Święte. Składane przy tej okazji ofiary przeznaczamy na cele naszej parafii. Kartki można składać w zakrystii, biurze parafialnym bądź podczas kolekty.

8. Zachęcamy do lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego.

Kontakt

 • Parafia Letnica
 • ul. Sucha 3, Gdańsk
 • e-mail: zbigniewdrzal@wp.pl
   
 • Parafia Rzym. Kat.  pw. św. Anny i Joachima
 • ul. Sucha 3
 • 80-531 Gdańsk
 • Santander Bank Polska S. A.
 • Nr konta : 17 1090 1098 0000 0001 1778 4914
 •  
 • Dla transakcji z zagranicy
 • SWIFT/BIC WBK PPLPP
 • IBAN PL 17 1090 1098 0000 0001 1778 4914
 •  
 • NIP: 957-08-48-105