Ogłoszenia Duszpasterskie na III niedziele wielkanocną 1.05.2022r.

1. Obecna niedziela rozpoczyna maryjny miesiąc maj. Już dziś zapraszamy na nabożeństwa majowe, które będą codziennie o godz. 17.30.

2. We wtorek 3 maja obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. będą sprawowane jak w każda niedzielę.

3. W środę czcimy św. Floriana męczennika, patrona strażaków.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Przed południem zostaną nawiedzeni chorzy z posługa sakramentalną i prezentami świątecznymi. Po Mszy św. wieczornej odmówimy litanię na Oblicza Pańskiego w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

5. W I piątek miesiąca zapraszamy całą naszą parafię do udziału w wieczorze modlitwy i uwielbienia Chrystusa razem z Maryją. Tego dnia nabożeństwo majowe odbędzie się wyjątkowo po Mszy św. Od 17.30 będzie sprawowany sakrament pojednania. O 18.00 rozpocznie się  Eucharystia, a po niej adoracja i litania do NMP.  Oprawę muzyczną i liturgiczną przygotowują członkowie grup duszpasterskich naszej parafii. Do wspólnej modlitwy w intencji pokoju  zapraszamy szczególnie dzieci I komunijne i rocznicowe wraz z rodzicami.

6. W sobotę nabożeństwo majowe będzie połączone z różańcem prowadzonym przez Wspólnotę Żywego Różańca.

7. Dziękujemy osobom, które już zaangażowały się we wsparcie finansowe prac  izolacyjno – elewacyjnych. Zapraszamy kolejne osoby do włączenia się w to zadanie poprzez wpłaty na konto, bądź przekazanie środków wraz z załączonymi blankietami wyłożonymi na ławkach.

8.  Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnych badań, które służą zapobieganiu cukrzycy. Ulotki na ten  temat zostały wyłożone przy wyjściu z kościoła.

9. Zapowiedź przedślubna III:

Zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Piotr Todys, kawaler zam. w tutejszej parafii i Hanna Szmigiel, panna, zamieszkała również w tutejszej parafii.

10. Polecamy wszystkim nowy numer Gościa Niedzielnego.