Ogłoszenia Parafialne – Druga Niedziela zwykła 17.01.2021 r.

Ogłoszenia Parafialne – Druga Niedziela zwykła 17.01.2021 r.
 
1. Przypominamy o porządku Mszy św. w Niedzielę. Pierwsza odprawiana jest w sobotę o   godz. 18:00, kolejne o godz. 9, 11, 12:15 – dla Rodziców z małymi dziećmi i o godz. 18:00. 
 
2. W tym tygodniu wspominamy:
- we wtorek Św. Józefa Sebastiana Pelczara
- w czwartek Św. Agnieszkę , męczennicę. Tego dnia zapraszamy do kościoła na  wieczorną modlitwę o godz. 19:00 młodzież przygotowującą się do bierzmowania. 
 
3. W minionym tygodniu zakończyliśmy Msze św. kolędowe, podczas których modliliśmy się za mieszkańców poszczególnych ulic Letnicy. Każdy z uczestników Eucharystii otrzymał sprawozdanie duszpasterskie, podsumowujące miniony rok wraz z tekstem modlitwy w  intencji rodziny. Pragnę podziękować wszystkim, którzy uczestniczyli w tej liturgii oraz  złożyli ofiarę kolędową na rzecz spłaty naszych zobowiązań. Szczególnie jestem wdzięczny osobom, które w warunkach ograniczonej liczby osób przychodzących do  kościoła, podejmują większą ofiarność niż w  poprzednich latach. Dla osób, które  nie  mogły uczestniczyć w tych Eucharystiach, wyłożyliśmy na  ławkach koperty z  przekazami na rzecz parafii. Ulotki ze sprawozdaniem duszpasterskim wyłożone są na  ławkach przy  wyjściu z kościoła.
 
4. W minionym tygodniu otrzymaliśmy z  Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej decyzję o  dofinansowaniu tworzonego żłobka przy naszej parafii. Zatem pod koniec bieżącego roku, będziemy mogli uruchomić placówkę dla 25 dzieci. Niebawem ogłosimy informację o  wstępnych zapisach do żłobka „Bursztynowy Skarb”. 
Ta długo oczekiwana wiadomość stanowi ukoronowanie 3-letnich wysiłków, które  związane były z przygotowaniem projektu oraz wykonaniem w minionym roku stanu surowego budynku o powierzchni 600 m2. Przy tej okazji pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy  poświęcają siły i talenty, a  także środki materialne na rzecz budowy żłobka, przedszkola oraz  zaplecza duszpasterskiego. 
Wyrażam również wdzięczność Panom z naszej parafii, którzy w dniu wczorajszym prowadzili prace porządkowe. 
 
 
5. Polecamy Gościa Niedzielnego 

Kontakt

 • Parafia Letnica
 • ul. Sucha 3, Gdańsk
 • e-mail: zbigniewdrzal@wp.pl
   
 • Parafia Rzym. Kat.  pw. św. Anny i Joachima
 • ul. Sucha 3
 • 80-531 Gdańsk
 • Santander Bank Polska S. A.
 • Nr konta : 17 1090 1098 0000 0001 1778 4914
 •  
 • Dla transakcji z zagranicy
 • SWIFT/BIC WBK PPLPP
 • IBAN PL 17 1090 1098 0000 0001 1778 4914
 •  
 • NIP: 957-08-48-105