5.01.2020 r.

1. Jutro obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. Msze św. będą o godz. 9:00 i  18:00. Nie będzie Mszy św. o godz.11 :00, ponieważ o  godz. 12.00 wyruszy spod  Bazyliki  Mariackiej w Gdańsku Orszak Trzech Króli, w  którym  uczestniczy kilkanaście tysięcy Gdańszczan. Podobne orszaki odbywają się w prawie 800 miastach i miejscowościach naszego kraju. Zachęcamy wszystkich do udziału w tym wydarzeniu.

To również dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. W tym roku obchodzimy go pod hasłem: „Eucharystia źródłem misji”. Składka na tacę w tym dniu przeznaczona będzie na Krajowy Fundusz Misyjny do  którego zadań należy m.in. opieka nad misjonarzami i  misjonarkami na całym świecie. Za  wszystkie ofiary już teraz serdeczne Bóg zapłać !

2. Tradycją lat poprzednich zapraszamy wszystkich wiernych po wieczornej Eucharystii, na  godzinę 19.00 do  udziału w  parafialnej wigilii, która odbędzie się w klubie „Gama” przy ul.  Starowiejskiej. Będą czekać na wszystkich  gorące napoje (barszcz,  kawa, herbata, słodki poczęstunek). Przy  słodkim poczęstunku będziemy łamać się opłatkiem i śpiewać wspólnie kolędy.

3. W ciągu najbliższych tygodni trwać jeszcze będzie w naszej Parafii wizyta duszpasterska - kolęda. Prosimy przygotowanie stołu ze świecami, krzyżem, wodą święconą oraz Pismem Świętym. Liczymy na obecność wszystkich domowników, a także pomoc w powiadomieniu sąsiadów. Prosimy, by dzieci przygotowały zeszyty od  religii. Dzień wcześniej o kolędzie poinformują ministranci. Osoby, które nie  mogą w danym terminie przyjąć kolędy, proszone są zostawienie swojego adresu i tel. w zakrystii. Plan kolędy znajduje się na kartkach, wyłożonych przy wyjściu z kościoła.

4. Od 18 do 25 stycznia przeżywać będziemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Hasłem tegorocznego tygodnia będzie : Życzliwymi bądźmy. (por. Dz 28,2) Informacje szczegółowe są  wywieszone  w  gablotach.

5. Polecamy Gościa Niedzielnego