Ogłoszenia duszpasterskie na 3 niedzielę zwykłą 21.01.2024 r.

1. Z okazji obchodzonego dzisiaj Dnia Babci oraz jutro Dnia Dziadka, składamy wszystkim babciom i dziadkom życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa w ich trosce o dzieci i wnuki.

1. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska, która obejmie nową część Letnicy. Plan kolędy wyłożony jest na ławkach. Jeśli ktoś do tej pory nie przyjmował kolędy, prosimy o zgłoszenie swego adresu drogą emaliową. Zachęcamy do odpowiedniego przygotowania stołu na tę okoliczność poprzez postawienie krzyża, świeć, wody święconej (można ją zabrać z naczynia, które znajduje się przy stajence) oraz Pisma Świętego. Prosimy, by dzieci miały przygotowane zeszyty od religii. Zebrane ofiary przeznaczymy na dofinansowanie zakupu platformy dla niepełnosprawnych dzieci w przedszkolu parafialnym.

1. W tym tygodniu przeżywamy:

2. W środę wspomnienie Świętego Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła

3. W czwartek Święto Nawrócenia Świętego Pawła, apostoła

4. W piątek wspomnienie obowiązkowe Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa

1. W tygodniu poza sobotą w okresie stycznia Msza Święta będzie odprawiana o godzinie 9.00. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałki i środy od 10.00 do 11.00.

1. Są wolne intencje mszalne, które można zamawiać za żywych i zmarłych członków naszych rodzin w zakrystii po Mszy Świętej.

1. Na stronie parafialnej oraz w gablotach dostępne jest sprawozdanie z działalności duszpasterskiej naszej parafii za rok 2023.

1. W marcu i kwietniu odbędą się w naszej parafii weekendowe kursy dla narzeczonych prowadzone przez małżeństwa ze wspólnoty „Czystość serca”. Zachęcamy do skorzystania z tej propozycji pary przygotowujące się w tym roku do ślubu. Więcej informacji na plakatach i stronie internetowej naszej parafii.

1. Przy wyjściu z kościoła zbieramy dzisiaj z okazji światowego dnia trędowatych wsparcie na rzecz polskiej fundacji wspierającej chorych na tę chorobę na terenach misyjnych.

1. Polecamy wszystkim nowy numer Gościa Niedzielnego.