Ogłoszenia Parafialne – Niedziela Chrztu Pańskiego 10.01.2021

Ogłoszenia Parafialne – Niedziela Chrztu Pańskiego 10.01.2021


1. Przeżywana dzisiaj Niedziela Chrztu Pańskiego przypomina nam o naszej przynależności do Jezusa i Kościoła. Jest to wielkie obdarowanie oraz zobowiązanie do życia w Przymierzu z Chrystusem jako Panem, a ludźmi jako braćmi i siostrami. 

2. Przypominamy o porządkach Mszy św. w Niedzielę. Pierwsza odprawiana jest w sobotę o godz. 18:00, kolejne o godz. 9, 11, 12:15 – dla Rodziców z małymi dziećmi i o godz. 18:00. 

3. Z racji obostrzeń sanitarnych tegoroczna kolęda będzie miała nieco inny charakter. Ponieważ nie  możemy podejmować bezpośrednich spotkań na szeroką skalę w naszych domach, dlatego zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic na Msze św., które będą sprawowane w ich intencji. Podczas Eucharystii zostanie przedstawione sprawozdanie duszpasterskie z działalności naszej parafii w ubiegłym roku. Na  zakończenie zostanie odmówiona specjalna modlitwa błogosławieństwa naszych rodzin. Jej tekst będzie można zabrać ze sobą wraz z wodą święconą dla pobłogosławienia domu. Msze św. będą sprawowane według następującego planu:


 

Przy tej okazji, pragnę serdecznie podziękować za ofiary, które składacie na rzecz spłaty zobowiązać naszej parafii. W warunkach ograniczonej liczby wiernych szereg osób podejmuje o wiele większą ofiarność niż w  poprzednich latach. Pozwala to mieć nadzieje, że podołamy naszym zobowiązaniom. Na ławkach wyłożyliśmy koperty z przekazami, które można przelać na konto, bądź przekazać podczas kolekty. 

4. W tym tygodniu pożegnaliśmy naszą Parafiankę,  Ś.P. Hannę Dryło lat 69. Pomódlmy się w Jej intencji.

5. Dziękujemy Panom z naszej Parafii, które w dniu wczorajszym prowadzili prace porządkowe przy budowie żłobka, przedszkola i zaplecza duszpasterskiego. 

6. Polecamy Gościa Niedzielnego 

Kontakt

 • Parafia Letnica
 • ul. Sucha 3, Gdańsk
 • e-mail: zbigniewdrzal@wp.pl
   
 • Parafia Rzym. Kat.  pw. św. Anny i Joachima
 • ul. Sucha 3
 • 80-531 Gdańsk
 • Santander Bank Polska S. A.
 • Nr konta : 17 1090 1098 0000 0001 1778 4914
 •  
 • Dla transakcji z zagranicy
 • SWIFT/BIC WBK PPLPP
 • IBAN PL 17 1090 1098 0000 0001 1778 4914
 •  
 • NIP: 957-08-48-105