Synod o synodalności

Poświęcenie kamienia węgielnego pod osiedle "Nowa Letnica"

- Kamień węgielny jest odniesieniem do samego Boga. Można nazywać go kamieniem Chrystusowym. Cieszę się, że ci, którzy tę budowę realizują, o tym nie zapomnieli - mówi abp Sławoj Leszek Głódź.We wtorek 20 czerwca metropolita gdański poświęcił kamień węgielny pod nową inwestycję w gdańskiej Letnicy.

- Ta trochę zapominania, choć piękna, część miasta zyskuje właśnie nowe oblicze.
Widząc, jak sprawnie postępują prace, możemy przypuszczać, że w niedługim czasie ta dzielnica zyska zupełnie nowy wygląd.
Jednak to od ludzi zależy, jak wykorzystają potencjał tego miejsca -
mówi metropolita.

Arcybiskup dodaje, że bardzo cieszy go, że tak duży deweloper, jakim jest Robyg, zdecydował się poświęcić kamień węgielny. - Uświęcamy tym samym, to miejsce, w którym będą mieszkać, pracować, wypoczywać ludzie. To miejsce stanie się ich domem, w którym, mam nadzieję, będzie gościł uśmiech, radość i szczęście - mówi hierarcha.
Metropolita podkreśla, że letnicka parafia św. Anny i Joachima jest przygotowana na nowych mieszkańców. - Znajduje się tutaj piękny przedwojenny kościół. Nie brakuje również energicznego duszpasterza, którym jest ks. Zbigniew Drzał - dodaje arcybiskup.


- Wmurowanie kamienia węgielnego jest bardzo ważnym wydarzeniem dla każdego budującego. Mamy nadzieję, że dodatkowe jego poświęcenie sprawi, że nad tymi, którzy zdecydują się zamieszkać w "Nowej Letnicy" będzie czuwać Boża opatrzność - mówi Zbigniew Okoński, prezesa zarządu Robyg S.A.


Po podpisaniu aktu erekcyjnego nastąpiło wmurowanie kamienia węgielnego, którego dokonali m.in. abp Sławoj Leszek Głódź, Paweł Adamowicz, prezydent Miasta Gdańsk i ks. Zbigniew Drzał, proboszcz parafii św. Anny i Joachima w Gdańsku Letnicy.

Kontakt

 • Parafia Letnica
 • ul. Sucha 3, Gdańsk
 • e-mail: zbigniewdrzal@wp.pl
   
 • Parafia Rzym. Kat.  pw. św. Anny i Joachima
 • ul. Sucha 3
 • 80-531 Gdańsk
 • Santander Bank Polska S. A.
 • Nr konta : 17 1090 1098 0000 0001 1778 4914
 •  
 • Dla transakcji z zagranicy
 • SWIFT/BIC WBK PPLPP
 • IBAN PL 17 1090 1098 0000 0001 1778 4914
 •  
 • NIP: 957-08-48-105