I komunia święta

I Komunia Święta

Informacje dla Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej

Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże.

~Mk 10,14

a) dokumenty

• Rodzice zapisując dziecko na przygotowanie do I Komunii świętej przedstawiają Indeks katechetyczny celem potwierdzenia udziału w katechizacji szkolnej.
  • Rodzice dziecka ochrzczonego poza parafią św. Anny i Joachima, dostarczają metrykę chrztu z parafii, w której dziecko było ochrzczone.
  • Rodzice dziecka mieszkającego na terenie innej parafii, dostarczają zgodę swojego księdza proboszcza na przygotowanie i przystąpienie do I Komunii świętej w parafii św. Anny i Joachima.
  • Rodzice podpisują deklarację, że zobowiązują się do religijnego wychowania dziecka i pomocy w przygotowaniu do przyjęcia sakramentu.

b) spotkania

Dziecko obowiązkowo uczestniczy we Mszy Świętej niedzielnej, katechezach sakramentalnych w czwarki o godz. 16:30 oraz w innych nabożeństwach zgonie z kalendarzem liturgicznym.
Oprócz spotkań dla dzieci równolegle w ciągu roku, odbywają się spotkania formacyjno organizacyjne dla rodziców i opiekunów. Ich celem jest pogłębienie życia sakramentalnego i rodzinne przygotowanie się do uroczystości I Komunii Świętej.