Ogłoszenia Parafialne na XIX niedzielę zwykłą –12.08.2017r.

1. Witamy serdecznie wszystkich gości, którzy w czasie swego letniego wypoczynku w Gdańsku modlą się razem w naszej świątyni.  Życzymy wszystkim zgromadzonym Bożego błogosławieństwa.

2.   Kalendarz liturgiczny obecnego tygodnia:

• poniedziałek: tego  dnia przypadają urodziny Księdza Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia – pamiętajmy o nim  w naszych modlitwach
  • wtorek: Święto Rocznicy poświęcenia kościoła archikatedralnego w Gdańsku-Oliwie (Archikatedrę Oliwską konsekrował Biskup włocławski Hieronim Rozrażewski dn. 14 sierpnia 1594r.)
  • środa: Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia wszystkich katolików obowiązuje udział w  Eucharystii. Z racji dnia wolnego msze św. będą sprawowane jak w każdą niedzielę o godz. 9.00, 11.00 i18.00.  Tego dnia przypada również 98 rocznica „Cudu nad Wisłą” oraz Święto Wojska Polskiego. Na zakończenie Mszy św. pobłogosławimy zioła i kwiaty.
  • piątek: wspomnienie św. Jacka, prezbitera, który sprowadził zakon dominikanów do Gdańska.
  • 3. Z radością  informujemy, że po wielu staraniach udało nam się znaleźć wykonawcę docieplenia i elewacji kościoła, którym jest Firma Budowlana Zygmunta Formeli z Żukowa.  Pierwszy  etap prac rozpocznie  się  w najbliższym tygodniu. Dziękujemy osobom, które złożyły ofiarę na rzecz zakupu materiałów do wykonania elewacji. Dotychczas zebraliśmy ponad 2 tys. zł. Przez najbliższe niedziele ks. Proboszcz  będzie kwestował na ten cel w parafiach naszej  archidiecezji.  Kto chciały jeszcze włączyć się w to działo,  może  przekazać swój wkład  w ramach kolekty, bądź bezpośrednio do księdza proboszcza, który w tygodniu jest codziennie na Mszy  św.
  • 4. Polecamy wiernym nowy numer Gościa Niedzielnego, po Mszy św. przy wyjściu z kościoła.