Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafialne na XVIII niedzielę zwykłą – 5.08.2018r.

Ogłoszenia Parafialne na XVIII niedzielę zwykłą – 5.08.2018r.

 1. Witamy serdecznie wszystkich gości, którzy w czasie swego letniego pobytu na Wybrzeżu modlą się razem w naszej świątyni.  Życzymy wszystkim zgromadzonym dobrego wakacyjnego odpoczynku i Bożego błogosławieństwa na czas urlopu.

2. Sierpień przeżywany jest w Polsce, jako miesiąc wielkich rocznic narodowych oraz miesiąc abstynencji. Niech rezygnacja z napojów alkoholowych będzie wyrazem naszej miłości do Boga i bliźnich. Pokażmy innym, że można żyć szczęśliwie bez alkoholu. Wesprzyjmy tych, którzy walczą o swoją trzeźwość i potrzebują naszej pomocy.

3. W poniedziałek przeżywamy Święto Przemienienia Pańskiego. Uroczysta Eucharystia jak zawsze w tygodniu o godz. 18.00 w kościele.

4.   Kalendarz liturgiczny obecnego tygodnia:

 • środa: wspomnienie św. Dominika prezbitera , założyciela Zakonu Kaznodziejskiego – Dominikanów
 • czwartek: Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy Oświęcimia,  patronki Europy
 • piątek: Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
 • sobota: wspomnienie św. Klary, duchowej siostry św. Franciszka z Asyrzu, założycielki zakonu sióstr Klarysek
 •  
 • 5. Dziękujemy osobom, które złożyły ofiarę na rzecz zakupu materiałów do wykonania elewacji naszego kościoła. Kto chciały jeszcze włączyć się w to działo,  może  przekazać swój wkład  w ramach kolekty, bądź bezpośrednio do księdza proboszcza, który w tygodniu jest codziennie na Mszy  św.
 •  
 • 6. Po Mszy  św. jest do nabycia przy wyjściu z kościoła Gość Niedzielny.
 •  
 • 7. W sobotę pożegnaliśmy naszą parafiankę ś.p. Gertrudę l. 84 z ul. Starowiejskiej. Pomódlmy się w jej intencji...

 

 

 

Kontakt

 • Parafia Letnica
 • ul. Sucha 3, Gdańsk
 • e-mail: zbigniewdrzal@wp.pl
   
 • Parafia Rzym. Kat.  pw. św. Anny i Joachima
 • ul. Sucha 3
 • 80-531 Gdańsk
 • Santander Bank Polska S. A.
 • Nr konta : 17 1090 1098 0000 0001 1778 4914
 • NIP: 957-08-48-105