Ogłoszenia Parafialne na XVI niedzielę zwykłą 8.07.2018r.

1. Na  czas wakacji i urlopów życzymy wszystkim udanego wypoczynku. Witamy też gości przybywających do naszej parafii.

2. Zapraszamy do udziału w niedzielnej Mszy świętej, odprawianej o godzinie 9:00, 11:00
i 18:00. Ponadto zachęcamy  do udziału w codziennej liturgii, która jest sprawowana
o godzinie 18:00 w kościele.

3. W okresie wakacyjnym biuro parafialne jest  czynne w ciągu tygodnia zawsze po Mszy św.

4. Zakończyliśmy kolejny wakacyjny obóz parafialny. Dziękujemy opiekunom i wszystkim którzy umożliwili dzieciom i młodzieży naszej parafii przeżycie wspaniałego czasu wspólnego wypoczynku, zabawy i modlitwy w Lubichowie. Wczoraj sprawowałem  Eucharystię Polową dla 150 harcerzy ZHR na obozie w Czersku Świeckim, w którym uczestniczy również młodzież naszej parafii.

5. W minionym tygodniu zakończyliśmy wykonanie betonowej wylewki  w zakrystii wraz z instalacją ogrzewania podłogowego, które w przyszłości zostanie uruchomione po remoncie kolejnych pomieszczeń zaplecza parafialnego. Po wyschnięciu wylewki  pod koniec wakacji zostanie położona posadzka granitowa, do której materiał już został zakupiony. Nasi parafianie wykonali chodnik i kwietnik przy kapliczce Matki Bożej, za co składamy serdeczne Bóg zapłać!

6. Obecnie przygotowujemy się do podjęcia remontu elewacji naszego kościoła. Z tego tytułu będę poza okresem urlopu wygłaszał w kolejne niedziele Słowo Boże na terenie różnych parafii naszej archidiecezji, by przy tej okazji zbierać ofiary na rzecz wymienionej inwestycji. W naszym kościele na ławkach zostały także rozłożone cegiełki na rzecz zakupu materiałów do wykonania elewacji. Włączmy się wspólnie w to wielkie zadanie.  Pamiętajmy w modlitwie o naszych darczyńcach spoza Letnicy.

7. Kalendarz liturgiczny obecnego tygodnia:

• środa: Święto św. Benedykta, opata i patrona Europy
  • czwartek: wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika (to także Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej)
  • piątek: wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerarda i Benedykta
  • sobota: wspomnienia św. Kamila de Lellis oraz św. Henryka