Ogłoszenia Parafialne na XI niedzielę zwykłą 17.06.2018r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusa po Mszy św. o godzinie 18.00.

2. Kalendarz liturgiczny obecnego tygodnia:

• czwartek: Wspomnienie Świętego Alojzego Gonzagi, zakonnika;
  • piątek: Jest to ostatni dzień roku szkolnego i katechetycznego, zapraszamy na Mszę św. dzieci, młodzież i rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców, będziemy dziękować za miniony rok oraz modlić się o dobre i bezpieczne wakacje.
  • sobota: Wieczorna Msza Wigilii uroczystości Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela;  Świętujemy także Dzień Ojca, módlmy się o wszelkie błogosławieństwa dla nich.

3. Dziękujemy wszystkim, którzy dzisiaj  wsparli dzieło wykonania granitowego cokołu kapliczki Matki Bożej Fatimskiej. Obecnie wykonywana jest nowa posadzka w zakrystii oraz rozpoczynamy wykonywanie docieplenia elewacji w naszym kościele poprzez  ustawienie rusztowań. Prosimy o zwrócenie uwagi na zachowanie bezpieczeństwa w pobliżu rusztowań,  zwłaszcza w odniesieniu do dzieci i młodzieży.

4. W minionym tygodniu we wtorek w dniu wspomnienia gdańskich męczenników II wojny światowej ustawiliśmy miejsce starych,  nowe maszty z flagami :

-  narodową dla uczczenia 100 niepodległości naszej Ojczyzny,

- papieską dla wyrażenia naszej jedności z Kościołem Powszechnym,

- gdańską dla uczczenia przedwojennego budowniczego naszego kościoła Antoniego Michny i innych którzy wraz  z nim oddali życie za polskość Gdańska.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w tym zadaniu!

5. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd wakacyjny dla dzieci szkół podstawowych i młodzieży gimnazjalnej do Lubichowa w dniach 2-5 lipca. Karty, które są do odebrania w zakrystii trzeba dostarczyć wraz z wpłatą do przyszłej niedzieli.

6. Polecamy wszystkim prasę katolicka i biuletyn parafialny.

7. W piątek pożegnaliśmy naszego parafianina z ul. Starowiejskiej Krzysztofa Spirydow, który zmarł w wieku 58 lat. Pomódlmy się w jego intencji: doby Jezu…