Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafialne na IX niedzielę zwykłą - 3.06.2018r.

Ogłoszenia Parafialne na IX niedzielę zwykłą - 3.06.2018r.

 1. Rozpoczyna się miesiąc czerwiec. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusa po Mszy św. o godzinie 18.00.

2. Kalendarz liturgiczny obecnego tygodnia:

 • wtorek : Wspomnienie Świętego Bonifacego, biskupa i męczennika. Zapraszamy na godz. 18.00 wszystkich zainteresowanych wspólnotą Młodzi i Miłość.
 • środa: Wspomnienie Świętego Norberta, biskupa
 • czwartek: I czwartek Miesiąca, jest to zarazem zakończenie oktawy ku czci Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Po procesji i błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem zostaną pobłogosławione  wianki.
 • piątek: Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów
 • sobota: Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 • Tego dnia odbędzie się pielgrzymka dzieci I komunijnych i rocznicowych wraz z rodzicami do Matemblewa. Dojazd indywidualny na godz. 10.00 do  sanktuarium maryjnego. Z racji I Soboty Miesiąca zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 17.30 połączone z wymianą tajemnic Żywego Różańca.
 •       
 • 3. Dokonaliśmy kolejnego etapu ozdobienia kapliczki MB Fatimskiej poprzez   zamontowanie medalionów, przedstawiających tajemnice radosne różańca świętego. Zapraszamy do indywidualnej modlitwy przy figurze Matki Bożej.

4. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Sławomira Skoblika proboszcza  Parafii pw. Miłosierdzia w Chłapowie, który będzie głosił w naszej wspólnocie niedzielne kazania. Po mszach świętych będziemy mogli wesprzeć dzieło budowy nowej świątyni w Chłapowie poprzez złożenie ofiary, bądź zakup rozprowadzanych książek. Nasza parafia otrzymuje życzliwą pomoc ze strony innych spólnot, teraz mamy okazję zrewanżować się podobnym wsparciem. Za każdą pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

           

 

 

 

Kontakt

 • Parafia Letnica
 • ul. Sucha 3, Gdańsk
 • e-mail: zbigniewdrzal@wp.pl
   
 • Parafia Rzym. Kat.  pw. św. Anny i Joachima
 • ul. Sucha 3
 • 80-531 Gdańsk
 • Santander Bank Polska S. A.
 • Nr konta : 17 1090 1098 0000 0001 1778 4914
 • NIP: 957-08-48-105