Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafialne na III Niedzielę Adwentu 16.12.2018 r.

Ogłoszenia Parafialne

na III Niedzielę Adwentu 16.12. 2018r.

 

 

1. Pozostał przed nami ostatni tydzień adwentowego przygotowania do  przeżycia pamiątki narodzin Zbawiciela. Zapraszamy do udziału w Roratach, które odbywają się o godz. 18.00 do przyszłej soboty. Liczymy zwłaszcza na  osoby, które do tej pory nie uczestniczyły w tym nabożeństwie.

 

2. W przyszłą niedzielę nastąpi czwarta niedziela Adwentu, zaś w poniedziałek ma miejsce Wigilia Bożego Narodzenia, którą zakończy Pasterka o godz. 24:00.

 

3. Przeżyjmy te Święta jako radość z narodzin Chrystusa w naszych sercach. Warunkiem do tego jest owocne skorzystanie z Sakramentu Pojednania. Okazja do Spowiedzi św. w tym tygodniu codziennie 15 min przed każdą Mszą  Św. w naszym kościele.

 

4. Z racji zbliżających się Świąt można zgłaszać do zakrystii kontakty do osób, które z powodu swojej choroby nie mogą uczestniczyć we Mszy świętej, a  jednocześnie nie są objęte comiesięczną wizytą kapłana z Komunią Świętą. Dodatkowi chorzy zostaną odwiedzeni z posługą sakramentalną w najbliższy czwartek przed południem.

 

5. Dziękujemy za wsparcie dzieła pomocy Kościołowi na Wschodzie, które miało miejsce w poprzednią niedzielę. Dziś zgodnie z zapowiedzią zbieramy przy wyjściu z kościoła ofiary na ratowanie kościoła Św. Mikołaja w Gdańsku.

 

6. Przy wyjściu z kościoła rozprowadzamy świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Można też nabyć opłatki wigilijne.

 

7. Polecamy Gościa Niedzielnego

Kontakt

 • Parafia Letnica
 • ul. Sucha 3, Gdańsk
 • e-mail: zbigniewdrzal@wp.pl
   
 • Parafia Rzym. Kat.  pw. św. Anny i Joachima
 • ul. Sucha 3
 • 80-531 Gdańsk
 • Santander Bank Polska S. A.
 • Nr konta : 17 1090 1098 0000 0001 1778 4914
 • NIP: 957-08-48-105