Ogłoszenia Parafialne na III Niedzielę Adwentu 16.12.2018 r.

na III Niedzielę Adwentu 16.12. 2018r.

1. Pozostał przed nami ostatni tydzień adwentowego przygotowania do  przeżycia pamiątki narodzin Zbawiciela. Zapraszamy do udziału w Roratach, które odbywają się o godz. 18.00 do przyszłej soboty. Liczymy zwłaszcza na  osoby, które do tej pory nie uczestniczyły w tym nabożeństwie.

2. W przyszłą niedzielę nastąpi czwarta niedziela Adwentu, zaś w poniedziałek ma miejsce Wigilia Bożego Narodzenia, którą zakończy Pasterka o godz. 24:00.

3. Przeżyjmy te Święta jako radość z narodzin Chrystusa w naszych sercach. Warunkiem do tego jest owocne skorzystanie z Sakramentu Pojednania. Okazja do Spowiedzi św. w tym tygodniu codziennie 15 min przed każdą Mszą  Św. w naszym kościele.

4. Z racji zbliżających się Świąt można zgłaszać do zakrystii kontakty do osób, które z powodu swojej choroby nie mogą uczestniczyć we Mszy świętej, a  jednocześnie nie są objęte comiesięczną wizytą kapłana z Komunią Świętą. Dodatkowi chorzy zostaną odwiedzeni z posługą sakramentalną w najbliższy czwartek przed południem.

5. Dziękujemy za wsparcie dzieła pomocy Kościołowi na Wschodzie, które miało miejsce w poprzednią niedzielę. Dziś zgodnie z zapowiedzią zbieramy przy wyjściu z kościoła ofiary na ratowanie kościoła Św. Mikołaja w Gdańsku.

6. Przy wyjściu z kościoła rozprowadzamy świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Można też nabyć opłatki wigilijne.

7. Polecamy Gościa Niedzielnego