Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafialne na II Niedzielę Adwentu 9.12.2018 r.

Ogłoszenia Parafialne

na II Niedzielę Adwentu 09.12.2018r.


 

1. Przeżywamy czas Adwentu - okres przygotowania do owocnego przeżycia uroczystości Bożego Narodzenia. Jest to zarazem początek nowego roku liturgicznego, którego przesłanie brzmi:” Duch, który umacnia miłość”.

 

2. Przez kolejne dni Adwentu odbywają się nabożeństwa roratnie o  godz. 18.00. Spotkania adwentowe przybliżają Trzecią Osobę Trójcy Przenajświętszej. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Szczególnie dzieci pierwszo - komunijne i rocznicowe wraz z rodzicami. Wśród uczestników są losowane figurki Matki Bożej. Zapraszamy młodzież i dzieci naszej parafii do włączenia się w inicjatywę "Bank dobrych serc". Dobre uczynki należy zapisywać na kartce w kształcie serca, tak aby je można było później zawiesić na choince w kościele.

 

3. W kalendarzu liturgicznym najbliższego tygodnia przypada:

 

13 grudnia (czwartek) - Wspomnienie Świętej Łucji, dziewicy i męczennicy

14 grudnia (piątek) - Wspomnienie Świętego Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

 

4. Obchodzimy dzisiaj dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy Świętej zbieramy ofiary na rzecz Kościoła na terenie krajów należących do  byłego Związku Radzieckiego. Za wsparcie naszych braci składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

5. W przyszłą niedzielę po Mszach Św. będziemy mieli okazje wesprzeć dzieło ratowania Bazyliki św. Mikołaja w Gdańsku, której mury na skutek obniżenia wód gruntowych zaczęły gwałtownie się zarysowywać.

 

6. Przy wyjściu z kościoła rozprowadzamy świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Można też nabyć opłatki wigilijne. Przy tej okazji składamy serdeczne podziękowanie za wszystkie ofiary składane przy okazji roznoszenia opłatków na terenie naszej parafii, które miało miejsce w zeszłym tygodniu.

 

7. Polecamy Gościa Niedzielnego


 

Kontakt

 • Parafia Letnica
 • ul. Sucha 3, Gdańsk
 • e-mail: zbigniewdrzal@wp.pl
   
 • Parafia Rzym. Kat.  pw. św. Anny i Joachima
 • ul. Sucha 3
 • 80-531 Gdańsk
 • Santander Bank Polska S. A.
 • Nr konta : 17 1090 1098 0000 0001 1778 4914
 • NIP: 957-08-48-105