Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafialne na I Niedzielę Adwentu 2.12.2018r.

Ogłoszenia Parafialne

na I Niedzielę Adwentu 2.12. 2018r.

 

1. Rozpoczęliśmy dziś czas Adwentu - okres przygotowania do owocnego przeżycia uroczystości Bożego Narodzenia. Jest to zarazem początek nowego roku liturgicznego, którego przesłanie brzmi:” Duch, który umacnia miłość”. Po czteroletnim cyklu poświęconym tematyce chrzcielnej  w następnych dwóch latach będziemy rozwijać tematykę kolejnego sakramentu chrześcijańskiego wtajemniczenia, jakim jest  bierzmowanie.

2. Przez kolejne dni Adwentu odbywać się będą nabożeństwa roratnie o godz. 18.00.  Z  racji drugiego roku poświęconego w Kościele Duchowi Świętemu, spotkania adwentowe będą nam przybliżać Trzecią Osobę Trójcy Przenajświętszej. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Szczególnie dzieci pierwszo - komunijne i rocznicowe wraz z rodzicami. Wśród uczestników będą losowane figurki Matki Bożej. Zapraszamy dzieci i młodzież naszej parafii do włączenia się w inicjatywę "Bank dobrych serc". Z pierwszym dniem adwentu możemy podejmować dobre uczynki wobec innych. Liczymy na twórcze i szczere podejście do tej propozycji. Dobre uczynki należy zapisywać na kartce w kształcie serca, tak aby je można było później zawiesić na choince w kościele.

3. W kalendarzu liturgicznym obecnego tygodnia przypada:

 • - 6 grudnia (czwartek) - Św. Mikołaja. Tego dnia rano odwiedzimy chorych,
 • - 7 grudnia – Pierwszy piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi Św. od 17:30 do  18:00. Po Eucharystii jak zawsze półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Czystości Serca,
 • - 8 grudnia (sobota) - Przeżywamy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zachęcamy wszystkich do odmówienia modlitwy Anioł Pański o godz. 12:00, która to modlitwa jest tego dnia szczególnie uświęcająca. Kto może niech przybędzie do naszej kaplicy, bądź odmówi modlitwę w domu.

4. Przy wyjściu z kościoła rozprowadzamy świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

5. Dziś po południu od godz. 14.30 oraz przez najbliższe dni ja oraz dwóch przedstawicieli naszej Parafii (Pan. Andrzej Baj i Radosław Trusiński) rozniosą po naszych domach poświęcone dziś opłatki.  Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczymy na pokrycie kosztów na docieplenie dachu naszego kościoła.

6.Polecamy Gościa Niedzielnego.

 

 

 

Kontakt

 • Parafia Letnica
 • ul. Sucha 3, Gdańsk
 • e-mail: zbigniewdrzal@wp.pl
   
 • Parafia Rzym. Kat.  pw. św. Anny i Joachima
 • ul. Sucha 3
 • 80-531 Gdańsk
 • Santander Bank Polska S. A.
 • Nr konta : 17 1090 1098 0000 0001 1778 4914
 • NIP: 957-08-48-105