Ogłoszenia Parafialne na I Niedzielę Adwentu 2.12.2018r.

na I Niedzielę Adwentu 2.12. 2018r.

1. Rozpoczęliśmy dziś czas Adwentu - okres przygotowania do owocnego przeżycia uroczystości Bożego Narodzenia. Jest to zarazem początek nowego roku liturgicznego, którego przesłanie brzmi:” Duch, który umacnia miłość”. Po czteroletnim cyklu poświęconym tematyce chrzcielnej  w następnych dwóch latach będziemy rozwijać tematykę kolejnego sakramentu chrześcijańskiego wtajemniczenia, jakim jest  bierzmowanie.

2. Przez kolejne dni Adwentu odbywać się będą nabożeństwa roratnie o godz. 18.00.  Z  racji drugiego roku poświęconego w Kościele Duchowi Świętemu, spotkania adwentowe będą nam przybliżać Trzecią Osobę Trójcy Przenajświętszej. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Szczególnie dzieci pierwszo - komunijne i rocznicowe wraz z rodzicami. Wśród uczestników będą losowane figurki Matki Bożej. Zapraszamy dzieci i młodzież naszej parafii do włączenia się w inicjatywę "Bank dobrych serc". Z pierwszym dniem adwentu możemy podejmować dobre uczynki wobec innych. Liczymy na twórcze i szczere podejście do tej propozycji. Dobre uczynki należy zapisywać na kartce w kształcie serca, tak aby je można było później zawiesić na choince w kościele.

3. W kalendarzu liturgicznym obecnego tygodnia przypada:

• - 6 grudnia (czwartek) - Św. Mikołaja. Tego dnia rano odwiedzimy chorych,
  • - 7 grudnia – Pierwszy piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi Św. od 17:30 do  18:00. Po Eucharystii jak zawsze półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Czystości Serca,
  • - 8 grudnia (sobota) - Przeżywamy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zachęcamy wszystkich do odmówienia modlitwy Anioł Pański o godz. 12:00, która to modlitwa jest tego dnia szczególnie uświęcająca. Kto może niech przybędzie do naszej kaplicy, bądź odmówi modlitwę w domu.

4. Przy wyjściu z kościoła rozprowadzamy świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

5. Dziś po południu od godz. 14.30 oraz przez najbliższe dni ja oraz dwóch przedstawicieli naszej Parafii (Pan. Andrzej Baj i Radosław Trusiński) rozniosą po naszych domach poświęcone dziś opłatki.  Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczymy na pokrycie kosztów na docieplenie dachu naszego kościoła.

6.Polecamy Gościa Niedzielnego.

• Bank Zachodni WBK S. A.