Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafialne na XXVI niedzielę zwykłą 30.09.2018r.

Ogłoszenia Parafialne na XXVI niedzielę zwykłą 30.09.2018r.

 

1. Rozpoczynamy jutro miesiąc Różańca Świętego. Codziennie o godz. 17.30 w kaplicy odbywać się  będą nasze spotkania modlitewne. Zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci I komunijne oraz rocznicowe, które będą otrzymywały elementy okolicznościowej układanki, której motywem będzie historia Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie.

2. Zapraszamy w poniedziałek na kolejne spotkanie formacyjne osoby zainteresowane wspólnotą Rodzice i Miłość. Rozpocznie się ono Mszą Św. o godz. 18:00. Jego druga część odbędzie się na plebani.

3. W środę zapraszamy wszystkich parafian na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej Fatimskiej. Modlitwę rozpoczynamy o godz. 20:50. Niech nasza miłość do Matki Bożej będzie naśladowaniem Jej Rodziców – Anny i Joachima.

4.  Przypominamy o spotkaniach dla dzieci i młodzieży przygotowujących się do sakramentów Eucharystii i Bierzmowania w czwartki:

• o godz. 16.30 zapraszamy dzieci klas III, przygotowujące się do przyjęcia sakramentu Eucharystii

• na godz. 19.00 zapraszamy młodzież klas II i III gimnazjum przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania.

5. Kalendarz liturgiczny obecnego tygodnia:

 • poniedziałek: wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora kościoła
 • wtorek: wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów
 • czwartek: wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Jest to również dzień imienin papieża Franciszka. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
 • piątek: wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
 •  

6. W tym tygodniu obchodzimy:

- I Czwartek miesiąca. Przed południem udam się do chorych z posługą sakramentalną. Tego dnia modlimy się szczególnie o powołania kapłańskie i zakonne.

- W I piątek okazja do spowiedzi św. od 17.30 . Po Mszy św. odbędzie się półgodzinna adoracja Najśw. Sakramentu połączona z odmówieniem Litanii do Najśw. Serca Pana Jezusa, prowadzona przez wspólnotę Czystości Serca.

- W I sobotę miesiąca zapraszamy na 17.30 wspólnotę Żywego Różańca na comiesięczną wymianę tajemnic​​​​​​​

7. W przyszłą niedzielę, 7 października z racji Święta Matki Bożej Różańcowej, na Mszy Św. o godz. 11:00 dokonamy poświęcenia Różańców dzieci oraz wszystkich wiernych. Rozpoczniemy też w naszej parafii ogólnopolską inicjatywę pt. Morze Modlitwy, która polega na codziennym prywatnym odmawianiu 10 Różańca Świętego przez 2 miesiące za nasze miasto do Uroczystości Niepokalanego Poczęcia – 8 grudnia.

8. Już teraz zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w inicjatywie na rzecz uczczenia 100 niepodległości Polski pod nazwą: „100 dni abstynencji na 100- lecie niepodległości”. W przyszłą środę – 10 października  podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy mogli podjąć w sposób uroczysty takie zobowiązanie w intencji tych, którzy są zniewoleni chorobą alkoholową. 

9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła.

10. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz wykonania posadzki. Dziś po Mszy Św. zapraszamy do odwiedzenia naszej odnowionej kaplicy. Można do niej wejść przez prezbiterium.

Kontakt

 • Parafia Letnica
 • ul. Sucha 3, Gdańsk
 • e-mail: zbigniewdrzal@wp.pl
   
 • Parafia Rzym. Kat.  pw. św. Anny i Joachima
 • ul. Sucha 3
 • 80-531 Gdańsk
 • Santander Bank Polska S. A.
 • Nr konta : 17 1090 1098 0000 0001 1778 4914
 • NIP: 957-08-48-105