Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafialne na XXIV niedzielę zwykłą 16.09.2018r.

Ogłoszenia Parafialne na XXIV niedzielę zwykłą 16.09.2018r.

1. Grupy duszpasterskie w tym tygodniu spotykają się o zwykłych porach, jedynie  wyjątkowo nie odbędzie się czwartkowa katecheza dla dzieci przygotowujących się do sakramentu Eucharystii. Zapraszamy dzieci  na spotkanie w przyszłym tygodniu.

2. Kalendarz liturgiczny obecnego tygodnia:

 • wtorek: Święto św. Stanisława Kostki zakonnika, patrona Polski
 • czwartek: wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
 • piątek: Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
 •  

3. W naszej parafii podjęliśmy cotygodniową modlitwę wieczorną przy kapliczce Matki Bożej Fatimskiej, która od zeszłego roku znajduje się przed wejściem do kościoła.Zapraszamy w środę wszystkich na krótkie spotkanie modlitewne z Maryją od 20. 50 do 21.05. Po odśpiewaniu pieśni przy akompaniamencie gitary,odmówimy 10 różańca św.w naszych intencjach oraz zaśpiewamy wspólnie Apel Jasnogórski.Cieszymy się , że w ostatnią środę przybyło na Apel Jasnogórski ok. 50 osób

4. W dniu wczorajszym odbyła się kolejna wycieczka rowerowa z udziałem dzieci i młodzieży naszej parafii. Kolejna wycieczka odbędzie się w sobotę o godz. 10.00 za dwa tygodnie.

5. W tym tygodniu zakończyliśmy I etap docieplenia elewacji naszego kościoła.  W kolejnych tygodniach zostaną przestawione rusztowania do wykonania II etapu prac. Zakończyliśmy również układanie posadzki granitowej w kaplicy obok prezbiterium. Dziękujemy  tym, którzy do tej pory przekazali blankiety wpłat,  włączając się w spłatę tej inwestycji. Liczymy na wsparcie kolejnych osób. Wyrazy wdzięczności kierujemy również do Pań, które podejmują stałą troskę o  piękno naszej świątyni, za przywrócenie porządku po remoncie kaplicy.

6.  Zachęcamy do nabycia  prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła.

 

 

Kontakt

 • Parafia Letnica
 • ul. Sucha 3, Gdańsk
 • e-mail: zbigniewdrzal@wp.pl
   
 • Parafia Rzym. Kat.  pw. św. Anny i Joachima
 • ul. Sucha 3
 • 80-531 Gdańsk
 • Santander Bank Polska S. A.
 • Nr konta : 17 1090 1098 0000 0001 1778 4914
 • NIP: 957-08-48-105