Ogłoszenia Parafialne na XXIII niedzielę zwykłą 9.09.2018r.

1. Przypominamy o spotkaniach parafialnych  grup duszpasterskich dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

2. We wtorek zapraszamy rodziców dzieci klas III przygotowujących się do  I Komunii św. na godz. 19.00 do salki przy plebanii

• 3. W środę na 19.00 oczekujemy w sali gimnastycznej przy ul. Suchej osoby zainteresowane  wspólnotą Młodzi i Miłość.
  • 4. W czwartek o godz. 16.30 zapraszamy do salki przy plebanii dzieci klas III, przygotowujące się do przyjęcia Sakramentu Eucharystii
  • W czwartek na godz. 19.00  odbywa się w salce przy plebanii spotkanie młodzieży klas VIII i III gimnazjum, przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
  • W niedzielę o godz. 10.15 spotyka się na chórze kościoła schola liturgiczno -  muzyczna. Zapraszamy nowe osoby do zespołu.

5. Kalendarz liturgiczny obecnego tygodnia:

• czwartek: wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
  • piątek: Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – jest to dzień Odpustu Parafialnego w parafii Ojców Jezuitów we Wrzeszczu.
  • sobota: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

6. W naszej parafii pojawiła się inicjatywa cotygodniowej modlitwy wieczornej przy kapliczce Matki Bożej Fatimskiej, która od zeszłego roku znajduje się  przed wejściem do kościoła.  Zapraszamy od najbliższej środy wszystkich parafian na krótkie spotkanie modlitewne z Maryją od 20. 50 do 21.00. Po odśpiewaniu pieśni przy akompaniamencie gitary,  odmówimy 10 różańca św.  w naszych intencjach  oraz zaśpiewamy wspólnie Apel Jasnogórski.  Cieszymy się , że już w poprzednią środę na Apel Jasnogórski przybyło spontanicznie 60 osób.

7. W sobotę organizujemy kolejną rowerową wycieczkę dla dzieci i młodzieży do Brzeźna i Jelitkowa. Zbiórka dla  zainteresowanych będzie w sobotę o godz. 10.00  przed wejściem do kościoła.

8. Kontynuujemy kładzenie granitowej posadzki w kaplicy obok prezbiterium. Na ławkach wyłożyliśmy koperty z blankietami wpłat na ten cel.  Dziękujemy  pierwszym ofiarodawcom, którzy już włączyli  się do tego dzieła. Liczymy na kolejne osoby.

9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką: Małego i Dużego Gościa Niedzielnego.