Ogłoszenia duszpasterskie

 Ogłoszenia Duszpasterskie XXI Niedziela Zwykła – 26.08.2018r.

     Ogłoszenia Duszpasterskie XXI Niedziela Zwykła – 26.08.2018r.

1. Zapraszamy do udziału w uroczystościach diecezjalnych:

- W czwartek 31 sierpnia br. o godz. 16.00 w roku jubileuszowym 100 - lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, w Bazylice Św. Brygidy w Gdańsku sprawowana będzie uroczysta Msza Święta z okazji 38 rocznicy zakończenia strajku z Stoczni Gdańskiej, której przewodniczyć będzie Arcybiskup Metropolita Gdański Sławoj Leszek Głódź.  Przed Eucharystią o godz. 15.00 nastąpi złożenie kwiatów pod historyczną bramę nr 2 Stoczni Gdańskiej  oraz przemarsz do Bazyliki św. Brygidy.

- Obchody 79. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, rozpoczną się w sobotę, 1 września br. o godz. 04.45 uroczystym apelem, modlitwą i złożeniem wieńców u stóp Pomnika Obrońców Wybrzeża na Westerplatte. O  godz. 12.00 zostanie odprawiona  Msza Święta w intencji bohaterów Kampanii Wrześniowej przy Pomniku Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku.

2. Kończy się czas wakacji. Po raz ostatni witamy wszystkich gości, którzy w czasie swego letniego pobytu na Wybrzeżu modlą się razem z nami w naszej świątyni. Życzymy wszystkim szczęśliwego powroty do domów.

3. W pierwszą sobotę miesiąca, 1 września br., o godz. 17.30 zapraszamy wszystkich , a zwłaszcza członków Wspólnoty Różańcowej na Maryjne Nabożeństwo. Msza św. będzie okazją do modlitwy za wszystkich poległych podczas II wojny światowej i o pokój dla świata. Po Mszy św. o godz. 18.45 zapraszamy wszystkich ministrantów,  aspirantów oraz nowych  kandydatów na zbiórkę w salce przy plebanii.

4. W przyszłą niedzielę będziemy modlić się w intencji dzieci i młodzieży oraz nauczycieli z racji początku nowego roku szkolnego. Zapraszamy rodziców oraz dzieci wraz z tornistrami i przyborami szkolnymi na Mszę św. o godz.11.00,  podczas której zostaną pobłogosławione  przybory szkolne.  Przed Eucharystią będzie szczególna okazja do spowiedzi świętej.    

 

Kontakt

 • Parafia Letnica
 • ul. Sucha 3, Gdańsk
 • e-mail: zbigniewdrzal@wp.pl
   
 • Parafia Rzym. Kat.  pw. św. Anny i Joachima
 • ul. Sucha 3
 • 80-531 Gdańsk
 • Santander Bank Polska S. A.
 • Nr konta : 17 1090 1098 0000 0001 1778 4914
 • NIP: 957-08-48-105