Ogłoszenia duszpasterskie na IX Niedzielę Wielkanocną - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 26.05.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na IX Niedzielę Wielkanocną - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 26.05.2024 r.

1. Wczoraj przeżyliśmy Uroczystość przyjęcia I Komunii św. oraz rocznicę I Komunii. Dzieciom i rodzicom życzymy Bożego błogosławieństwa w wytrwałym budowaniu więzi z Chrystusem.

2. W najbliższy czwartek będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Nasz udział procesji eucharystycznej jest publicznym wyrazem czci do Najświętszego Sakramentu, a zarazem świadectwem wiary wobec innych. Zachęcamy wszystkich do udekorowania okien swoich domów, również tam, gdzie nie będzie przechodzić procesja. Materiały dekoracyjne rozprowadzamy przy wyjściu z kościoła w cenie 4 zł. Osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie ołtarzy są: Ołtarz I p. Anna Tomaszewska, II: p. Bogumiła Janowicz, III: p. Rafał Siemiński IV p. Marcin Kruczyński. Bardzo prosimy o współpracę w tym zadaniu. Postarajmy się w pełni uczestniczyć w uroczystości poprzez przyjęcie Komunii św. Okazja do spowiedzi będzie codziennie przed i po Eucharystii. Do udziału zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież.

Trasa procesji ma nieco inny przebieg niż w poprzednich latach. O godzinie 9:00 Eucharystia w kościele, po niej o 10:00 wyjście procesji z Najświętszym Sakramentem ulicami: Starowiejską, Stalową, Niecałą, Szklaną Hutą, Starowiejską, Sielską, Suchą do skrzyżowania z nową ulicą, która oddziela osiedle Bursztynowa Zatoka od Szkoły Podstawowej. Po przejściu tą drogą, ulicą Starowiejską wrócimy na teren parku przy kościele, gdzie będzie znajdował się ostatni ołtarz. Około godziny 11:15 Msza Święta w kościele na zakończenie dla tych, którzy nie mogli być o godzinie 9:00. Tego dnia nie będzie Mszy wieczornej. Przez cały tydzień w ramach oktawy Bożego Ciała będzie procesje wokół kościoła na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 18:00 (W piątek wraz z Nabożeństwem Majowym, a od soboty Czerwcowym). Z tytułu Oktawy nie obowiązuje nas post piątkowy.

3. Wspólnota Młodzi i Miłość zaprasza na rekolekcje wakacyjne dla uczniów szkół średnich, studentów i młodzieży pracującej, które będą miały miejsce na Kociewiu w dniach 18-21.07. 2024.

Więcej informacji na plakatach i stronie parafii.


 

 

4. Zapowiedz przedślubne:

Zamierzają zawrzeć związek małżeński Wojciech Pawlak, kawaler zamieszkały w tutejszej parafii wraz z Dorotą Frankowską, panną również zamieszkującą naszą parafię.

Zamierzają zawrzeć związek małżeński Jan Piasecki, kawaler zamieszkały w tutejszej parafii wraz z Aleksandrą Dreszler, panną również zamieszkującą naszą parafię

 

Kontakt

 • Parafia Letnica
 • ul. Sucha 3, Gdańsk
 • e-mail: zbigniewdrzal@wp.pl
   
 • Parafia Rzym. Kat.  pw. św. Anny i Joachima
 • ul. Sucha 3
 • 80-531 Gdańsk
 • Santander Bank Polska S. A.
 • Nr konta : 17 1090 1098 0000 0001 1778 4914
 •  
 • Dla transakcji z zagranicy
 • SWIFT/BIC WBK PPLPP
 • IBAN PL 17 1090 1098 0000 0001 1778 4914
 •  
 • NIP: 957-08-48-105