Ogłoszenia duszpasterskie na 7 Niedzielę Wielkanocną – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 12.05.2024

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, szczególnie dzieci I komunijne, i rocznicowe, codziennie o godz. 17.30. Natomiast w środy spotykamy się na Apelu Jasnogórskim o 21.00 przy kapliczce Matki Bożej przed kościołem.

1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

- We wtorek święto Macieja apostoła

- W czwartek święto Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski

- W sobotę przeżywamy wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Tego dnia na terenie wszystkich kościołów śródmieścia odbędą się wieczorne czuwania poszczególnych ruchów i stowarzyszeń katolickich. O godzinie 23:00 zostanie odprawiona w kościele Mariackim msza święta pod przewodnictwem księdza arcybiskupa Tadeusza Wojdy. W naszym kościele po Eucharystii o godz. 18:00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z rozważaniami i modlitwami do Ducha Świętego.

3. W piątek serdecznie zapraszam na godz. 18.00 do wspólnego dziękczynienia za 36 lat kapłaństwa. Po Eucharystii odbędzie się dla wszystkich słodki poczęstunek na plebanii.

4. Wspólnota Młodzi i Miłość zaprasza licealistów i studentów na spotkania modlitewno-formacyjne w poniedziałki o godzinie 19:00 w salce na plebanii. Natomiast w środę o 19:00 zapraszamy absolwentów i osoby pracujące. Pozostałe grupy duszpasterskie mają spotkania o zwykłych porach.

5. Na przyszłą niedzielę przypada kolekta inwestycyjna, którą przeznaczymy na pokrycie kosztów budowy zaplecza duszpasterskiego w nawie bocznej kościoła oraz sali rehabilitacyjnej dla dzieci niepełnosprawnych.

6.  Zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

- Janusz Rozwodowski, kawaler, zamieszkały w naszej parafii i Ewa Oręziak panna, zamieszkała w naszej parafii

- Patryk Grzemkowski, kawaler zamieszkały w naszej parafii i Magdalena Żarczyńska panna zamieszkała w naszej parafii.

Zapowiedź trzecia.

7. Polecamy wszystkim nowy numer Gościa Niedzielnego.

• Dla transakcji z zagranicy
  • SWIFT/BIC WBK PPLPP