Ogłoszenia duszpasterskie na 7 Niedzielę Wielkanocną – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 12.05.2024

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, szczególnie dzieci I komunijne, i rocznicowe, codziennie o godz. 17.30. Natomiast w środy spotykamy się na Apelu Jasnogórskim o 21.00 przy kapliczce Matki Bożej przed kościołem.

 

 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

- We wtorek święto Macieja apostoła

- W czwartek święto Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski

- W sobotę przeżywamy wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Tego dnia na terenie wszystkich kościołów śródmieścia odbędą się wieczorne czuwania poszczególnych ruchów i stowarzyszeń katolickich. O godzinie 23:00 zostanie odprawiona w kościele Mariackim msza święta pod przewodnictwem księdza arcybiskupa Tadeusza Wojdy. W naszym kościele po Eucharystii o godz. 18:00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z rozważaniami i modlitwami do Ducha Świętego.

3. W piątek serdecznie zapraszam na godz. 18.00 do wspólnego dziękczynienia za 36 lat kapłaństwa. Po Eucharystii odbędzie się dla wszystkich słodki poczęstunek na plebanii.

4. Wspólnota Młodzi i Miłość zaprasza licealistów i studentów na spotkania modlitewno-formacyjne w poniedziałki o godzinie 19:00 w salce na plebanii. Natomiast w środę o 19:00 zapraszamy absolwentów i osoby pracujące. Pozostałe grupy duszpasterskie mają spotkania o zwykłych porach.

5. Na przyszłą niedzielę przypada kolekta inwestycyjna, którą przeznaczymy na pokrycie kosztów budowy zaplecza duszpasterskiego w nawie bocznej kościoła oraz sali rehabilitacyjnej dla dzieci niepełnosprawnych.

6.  Zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

 

   - Janusz Rozwodowski, kawaler, zamieszkały w naszej parafii i Ewa Oręziak panna, zamieszkała w naszej parafii

  - Patryk Grzemkowski, kawaler zamieszkały w naszej parafii i Magdalena Żarczyńska panna zamieszkała w naszej parafii.

 

Zapowiedź trzecia.

7. Polecamy wszystkim nowy numer Gościa Niedzielnego.

Kontakt

 • Parafia Letnica
 • ul. Sucha 3, Gdańsk
 • e-mail: zbigniewdrzal@wp.pl
   
 • Parafia Rzym. Kat.  pw. św. Anny i Joachima
 • ul. Sucha 3
 • 80-531 Gdańsk
 • Santander Bank Polska S. A.
 • Nr konta : 17 1090 1098 0000 0001 1778 4914
 •  
 • Dla transakcji z zagranicy
 • SWIFT/BIC WBK PPLPP
 • IBAN PL 17 1090 1098 0000 0001 1778 4914
 •  
 • NIP: 957-08-48-105