Ogłoszenia duszpasterskie na 22 niedzielę zwykłą 03.09.2023 r.

 

 1. Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny oraz katechetyczny. Zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę Świętą o godzinie 18:00 będziemy się modlić o dary Ducha Świętego dla wszystkich uczniów i nauczycieli. Podczas Eucharystii dokonamy poświęcania tornistrów, książek i przyborów szkolnych. Na zakończenie będzie dla wszystkich słodki poczęstunek.

 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, tego dnia przed południem ksiądz proboszcz odwiedzi chorych z posługą sakramentalna. Można zgłaszać nowe osoby, które potrzebują takiej posługi w zakrystii lub w biurze parafialnym.

 3. W piątek Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Po Eucharystii jak  każdy piątek w ciągu roku zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

 

Dziękujemy za ofiary złożone w ramach ostatniej kolekty miesięcznej na rzecz prac inwestycyjnych w wysokości 1125 zł, a także na konto bankowe. W ostatnich dniach finalizujemy prace przy wykonaniu kanalizacji burzowej na terenie parku przy kościele. W najbliższym czasie rozpoczniemy wykonanie zatoki parkingowej oraz nowego chodnika od strony ulicy Suchej.

 1. W przyszłym tygodniu podamy plan spotkań grup duszpasterskich oraz katechez sakramentalnych dzieci pierwszokomunijnych i młodzieży bierzmowanej prowadzonych przez ks. proboszcza.

 2. W dniach 15-17 września odbędzie się na terenie Stadionu w Letnicy Światowy Kongres Rodzin Polonijnych. Jednym z inicjatorów kongresu jest nasza parafia.

Z tego tytułu w naszym kościele w dniach 15 i 16 września o godz. 8.00 będzie sprawowana Msza św. pod przewodnictwem ks. Abpa Stanisława Gądeckiego Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski przy udziale innych biskupów i duszpasterzy z różnych krajów. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym historycznym wydarzeniu. Bogaty program kongresu dostępny

jest na stronie internetowej i facebookowej naszej parafii.

 1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego.

 

Kontakt

 • Parafia Letnica
 • ul. Sucha 3, Gdańsk
 • e-mail: zbigniewdrzal@wp.pl
   
 • Parafia Rzym. Kat.  pw. św. Anny i Joachima
 • ul. Sucha 3
 • 80-531 Gdańsk
 • Santander Bank Polska S. A.
 • Nr konta : 17 1090 1098 0000 0001 1778 4914
 •  
 • Dla transakcji z zagranicy
 • SWIFT/BIC WBK PPLPP
 • IBAN PL 17 1090 1098 0000 0001 1778 4914
 •  
 • NIP: 957-08-48-105