Ogłoszenia duszpasterskie na 15 niedzielę zwykłą 16.07.2023 r.

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dziś w ramach kolekty inwestycyjnej. Przeznaczymy je na spłatę prac prowadzonych przy wykonaniu obrzeży wokół murów kościoła. W najbliższym czasie planujemy wykonanie stanowisk parkingowych przy wjeździe do kościoła od strony ul. Suchej.

Przy tej okazji dziękujemy wszystkim Parafianom oraz osobom spoza Letnicy, którzy wspierają dzieło rozbudowy zaplecza naszego kościoła.

 1. W sobotę przeżywamy święto św. Marii Magdaleny.

 2. Parafia nasz organizuje pielgrzymkę do Wilna w dniach 12 – 15.10.2023 r.

Przy wyjściu z kościoła są wyłożone szczegółowe informacje o pielgrzymce. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc oraz potrzebę przedpłaty, zapraszamy osoby zainteresowane na spotkanie organizacyjne w najbliższy piątek o godz. 19.30 na plebani lub do biura parafialnego w poniedziałek, środę i piątek o godzinie 17.

 1. 28 lipca rozpocznie się 16-dniowa Gdańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Osoby, które nie mogą wziąć udziału w pielgrzymce, zapraszamy do duchowego towarzyszenia w ramach grupy Biało-Złotej, czyli do codziennej modlitwy za pielgrzymów. Na stolikach przy wyjściu z kościoła możemy zabrać książeczki z modlitwą na każdy dzień, karty, na których można zapisać swoje intencje oraz koperty z wydrukowanym adresem sekretariatu pielgrzymki.

 2. Dzisiaj kończy się organizowany przez Księdza proboszcza obóz rekolekcyjny dla młodzieży i studentów na Kaszubach, w którym wzięło udział 60 osób. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego wydarzenia.

 3. Uroczystość patronalna w naszej parafii odbędzie się wzorem lat poprzednich w sobotę 29.07. Zmianie ulega jedynie godzina Mszy Świętej, która będzie tym razem sprawowana o godz. 12.00. Przewodniczyć jej będzie niedawno wyświęcony kapłan ksiądz Mateusz Kazimierczak, który związany był przez lata jako student AWF z działającą w Letnicy wspólnotą Młodzi i Miłość. Kazanie wygłosi ojciec Paweł Szemraj z Towarzystwa Ducha Świętego, pracujący wśród polonii niemieckiej. W tym roku dzięki współpracy wszystkich organizacji społecznych związanych z naszą dzielnicą, przygotowany został niezwykle bogaty program Festynu Rodzinnego, który rozpocznie się po Eucharystii i trwać będzie do wieczora. Więcej wiadomości znajdziemy na plakatach oraz mediach społecznościowych parafii i naszej dzielnicy.

 4. W przyszłą niedziele rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Świętego Krzysztofa. Jego celem jest refleksja i modlitwa za kierowców i uczestników ruchu drogowego. Będzie to też okazja do wsparcia zakupu misyjnych środków transportu dla misjonarzy pracujących w trzecim świecie. Po Mszach Świętych w przyszłą niedzielę będzie zbierana ofiara na ten cel. Natomiast we wtorek 25.07. po wieczornej mszy św. nastąpi poświęcenie pojazdów.

 5. Są jeszcze wolne miejsca na organizowaną przez ks. proboszcza pielgrzymkę do Wilna w dniach 12 – 15.10.2023 r.

Przy wyjściu z kościoła są wyłożone szczegółowe informacje o pielgrzymce. Osoby zainteresowane zapraszamy na spotkanie organizacyjne w najbliższy piątek o godz. 19.30 na plebani lub do biura parafialnego w poniedziałek, środę i piątek o godzinie 17.

 1. 28 lipca rozpocznie się 16-dniowa Gdańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Informacje o zapisach zamieszczone są na plakatach i w intrenecie. Osoby, które nie mogą wziąć udziału w pielgrzymce, zapraszamy do duchowego towarzyszenia w ramach grupy Biało-Złotej, czyli do codziennej modlitwy za pielgrzymów. Na stolikach przy wyjściu z kościoła możemy zabrać książeczki z modlitwą na każdy dzień, karty, na których można zapisać swoje intencje oraz koperty z wydrukowanym adresem sekretariatu pielgrzymki.

 2. Zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Adam Żulczyk, kawaler zamieszkały na terenie naszej parafii i Hanna Janiszek, panna, zamieszkała na terenie naszej parafii (zapowiedź II).

 3. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego.

Kontakt

 • Parafia Letnica
 • ul. Sucha 3, Gdańsk
 • e-mail: zbigniewdrzal@wp.pl
   
 • Parafia Rzym. Kat.  pw. św. Anny i Joachima
 • ul. Sucha 3
 • 80-531 Gdańsk
 • Santander Bank Polska S. A.
 • Nr konta : 17 1090 1098 0000 0001 1778 4914
 •  
 • Dla transakcji z zagranicy
 • SWIFT/BIC WBK PPLPP
 • IBAN PL 17 1090 1098 0000 0001 1778 4914
 •  
 • NIP: 957-08-48-105