Ogłoszenia duszpasterskie na 13 niedzielę zwykłą 02.07.2023 r.

 1. Witamy Gości przybywających do naszej parafii, wszystkim uczestnikom liturgii życzymy dobrej pogody i miłego wypoczynku. Informujemy, że Msze Święte w niedzielę są o 9, 11 i 18. Zapraszamy do udziału w liturgii w dni powszednie o godzinie 18 do kaplicy przy naszym kościele.

 

 1. W kalendarzu liturgicznym obecnego tygodnia przeżywamy:

 

w poniedziałek – Święto Świętego Tomasza, apostoła

w czwartek – czcimy Błogosławioną Marię Teresę Ledóchowską, dziewicę i patronkę dzieł misyjnych w Polsce

w sobotę – czcimy Świętego Jana z Dukli, prezbitera

 

 1. Parafia nasza organizuje pielgrzymkę do Wilna w dniach 12–15.10.2023 r.

W programie wyjazdu będzie można zobaczyć ważne miejsca związane z polską historią i kulturą. Odwiedzimy m.in. Ostrą Bramę i miejsca związane ze Świętą Siostrą Faustyną. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są szczegółowe informacje o pielgrzymce. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc oraz potrzebę przedpłaty, zapraszamy osoby zainteresowane na spotkanie organizacyjne w najbliższy piątek o godz. 19.30 na plebanii lub do biura parafialnego w poniedziałek, środę i piątek o godzinie 17.

 

 1. 28 lipca rozpocznie się 16-dniowa Gdańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Informacje o zapisach zamieszczone są na plakatach i w Internecie. Osoby, które nie mogą wziąć udziału w pielgrzymce, zapraszamy do duchowego towarzyszenia w ramach grupy Biało-Złotej, czyli do codziennej modlitwy za pielgrzymów. Na stolikach przy wyjściu z kościoła możemy zabrać książeczki z modlitwą na każdy dzień, karty, na których można zapisać swoje intencje oraz koperty z wydrukowanym adresem sekretariatu pielgrzymki.

 

 1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego, a także czasopismo Galilea poświęcone tematyce biblijnej. Tym razem tematem numeru jest Biblia w komentarzach Papieża Benedykta XVI.

Kontakt

 • Parafia Letnica
 • ul. Sucha 3, Gdańsk
 • e-mail: zbigniewdrzal@wp.pl
   
 • Parafia Rzym. Kat.  pw. św. Anny i Joachima
 • ul. Sucha 3
 • 80-531 Gdańsk
 • Santander Bank Polska S. A.
 • Nr konta : 17 1090 1098 0000 0001 1778 4914
 •  
 • Dla transakcji z zagranicy
 • SWIFT/BIC WBK PPLPP
 • IBAN PL 17 1090 1098 0000 0001 1778 4914
 •  
 • NIP: 957-08-48-105