OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29. NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.10.2022

1.      Zapraszamy do codziennej modlitwy różańcowej dorosłych oraz dzieci komunijne i rocznicowe o godz. 17.30 do kaplicy. Młodzież przygotowującą się do Sakr. Bierzmowania zapraszamy we wtorki i piątki. Osoby, które nie mogą przyjść na różaniec zapraszamy na Apel Jasnogórski o godz. 21:00, który odbywa się w każdą środę października przy figurze Matki Bożej Fatimskiej przed wejściem do kościoła.

2.      W nadchodzącym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

We wtorek – Święto Świętego Łukasza, Ewangelisty, patrona służby zdrowia.

W środę – Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych, bł. Jerzego Popiełuszki, Patrona „Solidarności”.

W sobotę – Wspomnienie Świętego Jana Pawła II.

3.      Dzisiaj, 16 października, obchodzimy 44. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową oraz kolejny Dzień Papieski. Ofiarami, które będziemy zbierać przed kościołem, będzie można wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, służącą wsparciu edukacji ubogiej młodzieży.

4.      Nasze przedszkole parafialne rozwija swoją działalność. Do listopada ma ono tymczasową lokalizację w nowym budynku na Zaspie, przy ulicy Pilotów 2. Kontynuujemy rekrutację do żłobka, w którym zostały jeszcze wolne miejsca oraz do przedszkola parafialnego. Obie placówki będą tak finansowane przez rodziców jak placówki publiczne. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu z Panią Iwoną Cudowską-Żukowską. Numer telefonu oraz adres mailowy znajduje się na tablicy ogłoszeń. Rodziców dzieci w wieku 1-6 lat zapraszamy na kolejne spotkanie informacyjno–organizacyjne we wtorek o godz. 19.00 w kaplicy.

5.      Grupy duszpasterskie prowadzone w tygodniu przez ks. Proboszcza spotykają się zgodnie
z ustalonym harmonogramem. Przypominamy, że młodzież przygotowująca się do sakramentu Bierzmowania spotyka się w czwartki o godz. 19:00 na plebanii.

6.      W niedzielę, 23.10 o godz. 11:00 nasza parafia przeżyje historyczne wydarzenie poświęcenia żłobka, przedszkola oraz zaplecza duszpasterskiego z udziałem księdza biskupa i zaproszonych gości, na które serdecznie zapraszamy wszystkich parafian. To wydarzenie poprzedzi XII Forum „Młodzi i Miłość”, które odbędzie się w piątek 21. października od godz. 17:30 do 22:00 z udziałem muzyków i prelegentów, wśród nich księdza Biskupa Piotra Przyborka. Zapraszamy do udziału w tych spotkaniach wszystkich Parafian, program umieszczony jest na ulotkach rozłożonych na ławkach.

7.      Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Na ławkach rozłożone zostały kartki na wypominki za naszych zmarłych. Można je składać na tacę bądź w zakrystii lub biurze parafialnym. W oktawie uroczystości Wszystkich św. będziemy modlić się codziennie różańcem oraz w Mszach Świętych ofiarowanych w tej intencji.

8.      Sakrament małżeństwa zamierzają zawrzeć – ZAPOWIEDŹ I:

Chodorowski Jakub, kawaler, zam. w Gdańsku-Letnicy

Julia Anna Ochmańska, panna, zam. w Gdańsku-Letnicy

9.      „Gość Niedzielny” jest do nabycia przy wyjściu z kościoła.

Kontakt

 • Parafia Letnica
 • ul. Sucha 3, Gdańsk
 • e-mail: zbigniewdrzal@wp.pl
   
 • Parafia Rzym. Kat.  pw. św. Anny i Joachima
 • ul. Sucha 3
 • 80-531 Gdańsk
 • Santander Bank Polska S. A.
 • Nr konta : 17 1090 1098 0000 0001 1778 4914
 •  
 • Dla transakcji z zagranicy
 • SWIFT/BIC WBK PPLPP
 • IBAN PL 17 1090 1098 0000 0001 1778 4914
 •  
 • NIP: 957-08-48-105