OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25 NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.09.2022

1. W nadchodzącym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

• W środę Święto Świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
  • W piątek wspomnienie Świętego Pio z Pietreciny, prezbitera.

2. Jak już informowaliśmy, nasze przedszkole parafialne rozpoczęło swoją działalność. Z racji prowadzanych jeszcze prac budowlanych, do listopada ma ono swoją tymczasową lokalizację w nowym budynku na Zaspie, przy ulicy Pilotów 2.  Obecnie trwa rekrutacja do żłobka i przedszkola parafialnego, które będą tak finansowane przez rodziców jak placówki publiczne. Zainteresowanych zapisaniem dziecka do przedszkola zapraszam do kontaktu z osobą prowadzącą rekrutację Panią Iwoną Cudowską-Żukowską. Numer telefonu oraz adres mailowy znajduje się na tablicy ogłoszeń.

Zapraszamy rodziców dzieci w wieku 1-6 lat na kolejne spotkanie informacyjno – organizacyjne we wtorek o godz. 19.00

3. W nadchodzącym tygodniu odbywają się spotkania grup duszpasterskich prowadzonych przez ks. proboszcza. W poniedziałek o 19.00 zapraszamy licealistów i studentów na spotkania wspólnoty Młodzi i Miłość. We wtorek na 18.00 zapraszamy na Eucharystię rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Po niej odbędzie się spotkanie z rodzicami nt. przygotowania dzieci do tego Sakramentu. W środę o 19.00 spotykają się absolwenci i młodzież pracująca, w czwartek o 19.00  gromadzi się młodzież z klas ósmych i pierwszych licealnych w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

4. Rozpoczęliśmy ostatni już etap wykonania docieplenia i elewacji zaplecza duszpasterskiego, kaplicy i zakrystii. Koszt prac wynosi 50 tys. zł. Ofiary na ten cel można złożyć dziś za pośrednictwem jednorazowych deklaracji, które zostały rozłożone na ławkach. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim darczyńcom zarówno z naszej parafii, jak i innych wspólnot Archidiecezji za wsparcie tego dzieła.

5. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, a także bezpłatną Gazetę Ewangelizacyjną „Dobre Nowiny”, które możemy otrzymać przy wyjściu z kościoła.