OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na 24 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 11.09.2022

 

1. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

 • W środę ŚWIĘTO podwyższenia Krzyża Świętego
 • W czwartek Wspomnienie NMP Bolesnej
 • W piątek Wspomnienie Świętych męczenników Korneliusza, Papieża i Cypriana, biskupa.

2. Nasze przedszkole parafialne rozpoczęło już swoją działalność. Z racji prowadzonych jeszcze prac budowlanych, do listopada ma ono swoją tymczasową lokalizację w nowym budynku na Zaspie, przy ulicy Pilotów 2.  Obecnie trwa rekrutacja do żłobka i przedszkola parafialnego, które z racji wygranych przez nas konkursów i dotacji będą tak finansowane przez rodziców jak placówki publiczne. Zapraszamy rodziców dzieci w wieku 1-6 lat na kolejne spotkanie informacyjno - organizacyjne.

3. W nadchodzącym tygodniu odbywają się spotkania grup duszpasterskich prowadzonych przez ks. proboszcza. W poniedziałek o 19.00 zapraszamy licealistów i studentów na spotkania wspólnoty Młodzi i Miłość. We wtorek na 18.00 zapraszamy na Eucharystię rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Po niej odbędzie się spotkanie z rodzicami nt. przygotowania dzieci do tego Sakramentu. W środę o 19.00 spotykają się absolwenci i młodzież pracująca, w czwartek o 19.00 młodzież z klas ósmych i pierwszych licealnych w ramach przygotowania do Bierzmowania.

4. W tym tygodniu rozpoczęliśmy ostatni etap wykonania docieplenia i elewacji zaplecza duszpasterskiego, kaplicy i zakrystii. Koszt prac wynosi 50 tys. zł. Ofiary na ten cel będzie można złożyć w przyszłą niedzielę wraz z deklaracjami, które zostały rozłożone na ławkach.

5. Zamierzają zawrzeć związek małżeński:

- Jacek Maria Jankowski, kawaler, zam. w Gdańsku-Letnicy i Weronika Przewoźniak, panna, zam. w Bydgoszczy – zapowiedź III.

6. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i pisma biblijnego „Galilea”.

7. Zgodnie z zapowiedzią, dzisiaj po Mszy Świętej przy wyjściu z kościoła Ojcowie Oblaci rozprowadzają kalendarze misyjne na przyszły rok. Ofiary przy tej okazji zbierane przeznaczone są na działalność ewangelizacyjną prowadzoną przez to zgromadzenie na całym świecie.

 

Kontakt

 • Parafia Letnica
 • ul. Sucha 3, Gdańsk
 • e-mail: zbigniewdrzal@wp.pl
   
 • Parafia Rzym. Kat.  pw. św. Anny i Joachima
 • ul. Sucha 3
 • 80-531 Gdańsk
 • Santander Bank Polska S. A.
 • Nr konta : 17 1090 1098 0000 0001 1778 4914
 •  
 • Dla transakcji z zagranicy
 • SWIFT/BIC WBK PPLPP
 • IBAN PL 17 1090 1098 0000 0001 1778 4914
 •  
 • NIP: 957-08-48-105