Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII niedzielę zwykłą - 31 lipca 2022

1. W czasie urlopów i wakacji życzymy naszym Parafianom wyjeżdżającym na wypoczynek dobrej pogody, a gościom przybywającym do Letnicy - miłego pobytu.

2. Rozpoczynamy miesiąc sierpień, jest to okres wielkich rocznic narodowych i świąt kościelnych. Zachęcamy do podjęcia abstynencji od alkoholu w intencji trzeźwości narodu i pokoju na świecie.

3. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca:

- w czwartek wspominamy św. Jana Marii Vianneya, prezbitera. Tego dnia modlimy się o powołanie kapłańskie i zakonne;

- w piątek okazja do spowiedzi świętej od 17:30, po Eucharystii odmówimy litanie do Najświętszego Serca Jezusowego;

- w sobotę zapraszamy wszystkich na modlitwę różańcową o 17:30 prowadzoną przez wspólnotę Żywego Różańca.

4. Z radością informujemy o zakończeniu wykonywania ogrzewania podłogowego w parterowej części naszego zaplecza duszpasterskiego. W poniedziałek rozpocznie się kolejny etap wykonywania elewacji nawy bocznej poprzez położenie płytek z elastolitu. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim dobrodziejom z naszej parafii, a także z innych wspólnot, które co niedziela odwiedza ksiądz proboszcz.

5. Uwaga rodzice dzieci przedszkolnych! Rozpoczynamy rekrutację do naszego przedszkola parafialnego. W związku z tym zapraszamy rodziców dzieci 4 i 5-letnich na godzinę 19.00 do kaplicy przy naszym kościele na spotkanie informacyjno - organizacyjne. Ks. proboszcz i kadra pedagogiczna przedstawi cele, metody tworzonej placówki oraz odpowie na pytania. Będzie również możliwość zapisania dziecka do przedszkola.

6. Zamierzają zawrzeć związek małżeński:

1. Przemysław Trochimiuk, kawaler i Patrycja Engler, panna, zamieszkali w Gdańsku-Letnicy - zapowiedź III.

2. Tadeusz Kolasiński, kawaler i Agnieszka Kolasińska z d. Topolska, panna, zamieszkali w Gdańsku – zapowiedź III.

3. Paweł Topa kawaler i Karolina Galas panna, zamieszkali w Gdańsku-Letnicy

- zapowiedź I.

7. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i pisma biblijnego „Galilea”.