Ogłoszenia Duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 05.06.2022 r.

1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, którego każdy z nas przyjął w szczególny sposób w Sakramencie Bierzmowania. Ta uroczystość kończy w liturgii okres wielkanocny, od jutra rozpoczyna się okres zwykły.

2. W tym tygodniu obchodzimy:

W poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

• W czwartek, Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  • W piątek przypada 5. rocznica święceń biskupich Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy SAC Metropolity Gdańskiego.
  • W sobotę wspominamy Świętego Barnabę, apostoła.
  • 3. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po wieczornej Mszy św.

4. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, która przypada w czwartek 16 czerwca. Nie traktujmy tego dnia jedynie jako początku długiego weekendu, ale jako wyjątkową okazję do publicznego świadectwa wiary w obecność Jezusa w Eucharystii.

Uroczystość rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00, następnie ruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem ulicami naszej parafii wg stałej trasy z okresu sprzed pandemii. Po procesji ok. godz. 11.00 będzie okazja do udziału we Mszy św. Nie będzie eucharystii o godz. 18.00. Informujemy, że osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie poszczególnych ołtarzy są: Anna Tomaszewska, Ewa Węglarz, Bogumiła Janowicz, Małgorzata Czajkowska oraz Rafał Siemiński. Prosimy o współpracę z ww. wymienionymi osobami w przygotowaniu ołtarzy oraz przekazanie im dobrowolnej wpłaty na zakup materiałów do dekoracji, świec i kwiatów. Dziś po Mszy św. przy wyjściu z kościoła możemy nabyć kolorowe emblematy w cenie 4 złotych do dekoracji naszych okien. Niech wyrazem naszej miłości do Jezusa będzie zadbanie o zewnętrzne akcenty religijne naszych mieszkań i domów, i to nie tylko tych, które są na trasie procesji.

5. Od jutra dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe rozpoczynają swoje codzienne spotkania przygotowawcze z księdzem Proboszczem o godz. 16.30 do ich uroczystości. Przypadnie ona w sobotę 16 czerwca o godz. 11:00.

6. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Patrycjusz Kiełb, kawaler, zamieszkały w Gdańsku Brzeżnie i Agata Tomkowicz, panna, zamieszkała w tutejszej parafii. Zapowiedź III.

7. Polecamy Gościa Niedzielnego.