Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Palmowa 28.03.2021 r.

1. Poprzez obchód Niedzieli Palmowej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Ostatnia okazja przystąpienia do  Spowiedzi Świętej Wielkopostnej będzie w Wielki Czwartek, Piątek o godz. 18.00. w Wielką Sobotę między święceniami pokarmów. Pamiętajmy o godnym przygotowaniu swego serca do Świąt Wielkanocnych, które wynika również z przykazania kościelnego. Dzisiaj w Katedrze Oliwskiejo godz. 14.30  ma miejsce uroczysty ingres nowego Arcybiskupa Gdańskiego Tadeusza Wojdy SAC. Otoczmy go naszą modlitwą.

2. DRODZY  PARAFIANIE,
Z RACJI OBOSTRZEŃ SANITARNYCH OGRANICZJĄCYCH LICZBĘ UCZESTNIÓW LITURGII, W NASZYM KOŚCIELE I KAPLICY MOŻE PRZEBYWAĆ RÓWNOCZEŚNIE DO 28 OSÓB NIE LICZĄC POSŁUGUJĄCYCH.
Z TEGO TYTUŁU OPRÓCZ MSZY ŚW. ODPRAWIONYCH DOTYCHCZAS W NIEDZIELĘ O GODZ. 9.00, 11.00 I 18.00
ZAPRASZAM NA DODATKOWĄ EUCHARYSTIĘ DNIA PAŃSKIEGO:
-  W  SOBOTĘ O 18.00
- NIEDZIELĘ O 12.15 ( ZWŁĄSZCZA RODZICÓW Z MAŁYMI DZIEĆMI)

DO KOŚCIOŁA  WCHODZIMY JAK POPRZEDNIO PRZEZ ZAKRYSTIĘ. PO MSZY ŚW. WYCHODZIMY PRZEZ DRZWI GŁÓWNE. SAKRAMENT POJEDNANIA JEST SPRAWOWANY W MAŁEJ ZAKRYSTII.
3. Zapraszamy wszystkich do pełnego udziału w przeżyciu najważniejszych wydarzeń naszej wiary poprzez obchód Świętego Triduum Paschalnego.
Ceremonia Wielkiego Czwartku
rozpocznie się o godz. 19.00. podczas Mszy św. przypominającej ustanowienie Eucharystii i Kapłaństwa Następnie przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Ciemnicy, gdzie adoracja trwać będzie do godz. 22.00. Oprawę muzyczną przygotowuje zespół „ Kierunek Niebo”. Jest to zarazem Święto Kapłanów, dlatego pamiętajmy szczególnie tego dnia o modlitwie za naszych duszpasterzy.
W Wielki Piątek
adoracja trwać będzie od 15.00 do 19.00 . Rozpocznie się ona Koronką do Miłosierdzia Bożego w godzinę agonii Pana Jezusa.
Plan adoracji Najświętszego Sakramentu w Wielki Piątek i Wielką Sobotę
15.00 - 16.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego – dzieci I Komunijne i ogół parafian.
16.00 - 17.00 - Mieszkańcy ul. Starowiejskiej
17.00 - 18.00 - Mieszkańcy ul. Szklana Huta i Sielskiej
18.00 - 19.00 - Mieszkańcy ul. Stalowej, Niecałej i Gwiazdy Morza

O 19.00 rozpoczną się ceremonie upamiętniające zbawczą śmierć Chrystusa (Adoracja Krzyża, odczytanie opisu Męki Pańskiej, Komunia Święta i przeniesienie Najśw. Sakramentu do symbolicznego Grobu. Następnie rozpocznie się Droga Krzyżowa prowadzona przez przedstawicieli naszych parafian.
Oprawę muzyczną liturgii przygotuje zespół „Agape”.
Tego dnia obowiązuje post ścisły, zachęcamy także wiernych do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, aż do celebracji Wigilii Paschalnej.

W Wielką Sobotę
adoracja Najśw. Sakramentu w Grobie Pańskim od 12.00 do 19.00 wg planu umieszczonego na tablicach przy drzwiach kościoła i w Biuletynie Parafialnym.
Poświecenie pokarmów o godz. 12.00 do 15.00 co pół godziny przed wejściem do kościoła.
Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 20.00. Tego dnia zabierzmy do kościoła świece, by uroczyście odnowić nasze przymierze z Chrystusem.
Osoby uczestniczące w Triduum Paschalnym mogą uzyskać odpust zupełny przy wypełnieniu zwykłych warunków odpustu.
W Niedzielę Zmartwychwstania
gromadzimy się na rezurekcji o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. od 11.00., 12.15. i 18.00.
Triduum oraz Msza św. o godz. 11.00 w Niedzielę Zmartwychwstania będą transmitowane na kanale Yu Tube Młodzi i Miłość.
4. W Drugi dzień Świąt Wielkanocnych - jak w każdą niedzielę.
Dla osób, które z racji ograniczeń  zdrowotnych nie mogą być w kościele, będą przeprowadzane transmisje Triduum Paschalnego i Rezurekcji.
5. Po Mszy św. możemy złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego  oraz nabyć Gościa Niedzielnego.

• Dla transakcji z zagranicy
  • SWIFT/BIC WBK PPLPP