Ogłoszenia Duszpasterskie – XIV Niedziela zwykła 5.07.2020 r.

1.Witamy gości i wczasowiczów korzystających z odpoczynku na terenie Naszej Parafii. Zapraszamy do udziału w niedzielnej Eucharystii, odprawianej o godzinie 9:00, 11:00 i  18:00. Ponadto zachęcamy wszystkich do udziału w codziennej liturgii, która jest sprawowana zasadniczo o  godzinie 18:00 w kościele.
 
2. W tym tygodniu obchodzimy:
• W poniedziałek, wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej
• W środę, wspomnienie Św. Jana z Dukli, prezbitera
• W sobotę, święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
 
3. Rozpoczęliśmy realizację dwóch łuków, które będą ozdobą obrazów znajdujących się po obu stronach naszego prezbiterium: Najświętszego Serca Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi. Zostaną one wykonane wg zatwierdzonego przez konserwatora diecezjalnego projektu ze  sztukaterii i w nawiązaniu kolorystycznym do ołtarza głównego.  Będzie to wotum naszej parafii dla uczczenia 80 rocznicy męczeńskiej śmierci Antoniego Michny. Na ławkach wyłożyliśmy koperty z deklaracjami dobrowolnych wpłat na ten cel. Które można składać podczas kolekty, bądź na podane konto parafialne.  Za wszystkie ofiary składane na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać!
3. Zapowiedź I Tomasz Baj, kawaler zam. w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i Patrycja Kopeć panna, zam. w parafii św. Jana Bosko
Zapowiedź I Łukasz Szarzyński kawaler i Amelia Szufrajda panna, zam. w tutejszej parafii
Zapowiedź II Szymon Lasota, kawaler i Katarzyna Maria Błaszkowska panna zam. w tutejszej parafii.
Zapowiedź III Mateusz Onuszko, kawaler i Paulina Machcińska, panna zam. w tutejszej parafii.

Kontakt

 • Parafia Letnica
 • ul. Sucha 3, Gdańsk
 • e-mail: zbigniewdrzal@wp.pl
   
 • Parafia Rzym. Kat.  pw. św. Anny i Joachima
 • ul. Sucha 3
 • 80-531 Gdańsk
 • Santander Bank Polska S. A.
 • Nr konta : 17 1090 1098 0000 0001 1778 4914
 •  
 • Dla transakcji z zagranicy
 • SWIFT/BIC WBK PPLPP
 • IBAN PL 17 1090 1098 0000 0001 1778 4914
 •  
 • NIP: 957-08-48-105