Ogłoszenia Duszpasterskie - IV Niedziela Wielkanocna 3.05.2020 r.

1.. Dzisiaj obchodzimy 80-tą rocznicę śmierci Antoniego Michny. Wielkiego działacza społeczno-narodowego w Wolnym Mieście Gdańsku, Dyrektora szkoły w Letnicy, budowniczego naszej świątyni, który zginął w obozie koncentracyjnym w Stutthofie 14 kwietnia 1940 roku. Ponieważ nie mogliśmy z racji pandemii zgromadzić się 14 kwietnia w  świątyni, dlatego dzisiaj wspominamy tę postać, dziękując Bogu za dar jego pięknego życia.
1. Dzisiaj również przypada Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna tydzień modlitw o  powołania kapłańskie i zakonne. Modlimy się zwłaszcza o dobre powołania kapłańskie do posługi w naszej Archidiecezji. Przeżywamy także dzisiaj rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja
2. W tym tygodniu obchodzimy:
• W poniedziałek, wspomnienie św. Floriana.
• W środę, święto św. apostołów Filipa i Jakuba.
• W pierwszy czwartek miesiąca, odwiedzimy chorych. Prosimy o zgłaszanie osób, które z racji pandemii nie opuszczają swoich domów, tak aby mogły skorzystać tego dnia z posługi sakramentalnej.
• W piątek, uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

3. Trwa Maryjny miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o 17:30 w kościele.

4. Zgodnie z Oficjalnym Komunikatem Rządowym informujemy, że w naszej parafii w trakcie Mszy lub innych obrzędach religijnych będzie mogło uczestniczyć:
- 31 osób
- liczba osób zależy od powierzchni świątyni. W kościele na 1 osobę musi przypadać co najmniej 15 m2 powierzchni. Odstęp między wiernymi powinien wynosić minimum 2 m.
- z liczby osób wyłącza się posługujących oraz celebransa
- zwiększenie liczby osób w kościele nie zwalnia nas z czujności, troski o bezpieczeństwo oraz  z  odpowiedzialności za zdrowie własne oraz cudze
- dalej obowiązuje dyspensa Metropolity Gdańskiego od udziału w niedzielnej Mszy św., zwłaszcza osób chorych, starszych oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem.
- w dalszym ciągu wejście do kościoła będzie od strony zakrystii
- przypominamy o obowiązku noszenia maseczki ochronnej także w trakcie Mszy Św.

5. Zapowiedzi przedślubne
Zapowiedź III ; Mateusz Jończyk, kawaler zamieszkały w naszej parafii i Monika Nowińska, panna zamieszkała w naszej parafii.
Zapowiedź II : Adrian Synowerski, kawaler zam. w Parafii św. Ojca Pio w Gdańsku i Zuzanna Wawrzyniak, panna zamieszkała w Parafii św. Ojca Pio w Gdańsku.