Ogłoszenia Duszpasterskie - III Niedziela Wielkanocna 26.04.2020 r.

1. We wszystkich kościołach naszego kraju przeżywamy dzisiaj czwarte Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Do  wspólnotowej lektury została wybrana tym razem Ewangelia według św. Mateusza. W tą niedzielę rozpocznie się też 12. Tydzień Biblijny, który będzie trwał do soboty 2 maja 2020. Swoim hasłem jak i wybranymi do wspólnotowej lektury tekstami z Ewangelii według św. Mateusza nawiązuje ono do 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II. Ten wielki Papież przez cały swój pontyfikat głosił Ewangelię wszystkim narodom świata. Wypełniał posłannictwo zlecone apostołom i ich następcom przez zmartwychwstałego Chrystusa: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody!” (Mt 28,19).

2. W tym tygodniu obchodzimy:

• W środę, święto Św. Katarzyny Sieneńskiej dziewicy i doktora Kościoła
  • W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy do wspólnej modlitwy za Ludzi Pracy przez wstawiennictwo Św. Józefa o godz. 18:00. Okazja do Spowiedzi Św. od godz. 17:30 w zakrystii. Tego dnia Metropolita Gdański udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych.
  • W sobotę, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Głównej Patronki Naszej Ojczyzny. Tego dnia w szczególny sposób modlimy się o zatrzymanie epidemii w naszym kraju.

3. W piątek rozpoczynamy Maryjny miesiąc maj. Od tego dnia zapraszamy na nabożeństwa majowe o 17:30.

4. Zgodnie z Oficjalnym Komunikatem Rządowym informujemy, że od najbliższego poniedziałku 20 kwietnia br. W naszej parafii w trakcie Mszy lub innych obrzędach religijnych będzie mogło uczestniczyć:

- 31 osób

- liczba osób zależy od powierzchni świątyni. W kościele na 1 osobę musi przypadać co najmniej 15 m2 powierzchni. Odstęp między wiernymi powinien wynosić minimum 2 m.

- z liczby osób wyłącza się posługujących oraz celebransa

- zwiększenie liczby osób w kościele nie zwalnia nas z czujności, troski o bezpieczeństwo oraz  z  odpowiedzialności za zdrowie własne oraz cudze

- dalej obowiązuje dyspensa Metropolity Gdańskiego od udziału w niedzielnej Mszy św., zwłaszcza osób chorych, starszych oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem.

- w dalszym ciągu wejście do kościoła będzie od strony zakrystii

- przypominamy o obowiązku noszenia maseczki ochronnej także w trakcie Mszy Św.

5. Zapowiedzi przedślubne

Zapowiedź II

Mateusz Jończyk, kawaler zamieszkały w naszej parafii i Monika Nowińska, panna zamieszkała w naszej parafii.