Ogłoszenia Duszpasterskie - II Niedziela Wielkanocna-Miłosierdzia Bożego 19.04.2020 r.

1. Święto Miłosierdzia Bożego rozpoczyna obchodzony w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Zapraszamy dziś do kościoła na godz. 15.00 na uroczyste nabożeństwo do  Miłosierdzia Bożego, które będzie transmitowane na naszym profilu facebookowym.
2. W tym tygodniu obchodzimy:

• W czwartek, uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i głównego patrona Archidiecezji Gdańskiej
• W sobotę obchodzimy święto św. Marka, ewangelisty

3. Zgodnie z Oficjalnym Komunikatem Rządowym informujemy, że od najbliższego poniedziałku 20 kwietnia br. W naszej parafii w trakcie Mszy lub innych obrzędach religijnych będzie mogło uczestniczyć:
-31 osób
- liczba osób zależy od powierzchni świątyni. W kościele na 1 osobę musi przypadać co najmniej 15 m2 powierzchni.
- w liczbę osób włączeni są posługujący oraz celebrans
- zwiększenie liczby osób w kościele nie zwalnia nas z czujności, troski o bezpieczeństwo oraz  z  odpowiedzialności za zdrowie własne oraz cudze
- dalej obowiązuje dyspensa Metropolity Gdańskiego od udziału w niedzielnej Mszy św.
- w dalszym ciągu wejście do kościoła obowiązuje od strony zakrystii
- przypominamy o obowiązku noszenia maseczki ochronnej także w trakcie Mszy sw.

4. Zapowiedzi przedślubne
Zapowiedź III
Zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:
Tomasz Kłobukowski , kawaler zam. w naszej parafii oraz Dominika Gawin, panna zam. w parafii pw. Świętej Trójcy w  Sulęczynie.
Zapowiedź I
Mateusz Jończyk , kawaler zamieszkały w naszej parafii i Monika Nowińska, panna zamieszkała w naszej parafii.