Ogłoszenia Parafialne na V Niedzielę Wielkiego Postu 29.03.2020 r.

Ogłoszenia Parafialne na V Niedzielę Wielkiego Postu 29.03.2020 r.


Drodzy Parafianie !

W związku z decyzją Ministra Zdrowia z dnia 24 marca br. związaną ze stanem epidemii w Polsce LICZBA UCZESTNIKÓW MSZY ŚWIĘTEJ LUB ADORACJ NAJŚWIETSZEGO SAKRAMENTU NIE MOŻE PRZEKRACZAĆ 5 OSÓB! Do  uczestnictwa w liturgii w kościele zapraszamy tylko Przedstawicieli Rodziny, która zamówiła intencję z  zachowaniem rozporządzenia Ministerstwa, czyli nie więcej niż 5 osób. Prosimy o wchodzenie do kościoła wejściem przez zakrystię ( po lewej stronie kościoła). Pozostałych Wiernych gorąco prosimy o modlitwę w domach, poprzez udział we Mszy Świętej transmitowanej w telewizji, radiu, czy internecie.

2.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Tego dnia odwiedzę chorych z  posługą sakramentalną. Jest to również 15 rocznica śmierci Św. Jana Pawła II.


3. W pierwszy piątek miesiąca po Eucharystii zostanie odmówiona Litania do Najśw. Serca Jezusowego. Z racji zbliżających się świąt zachęcam do skorzystania z Sakramentu Pokuty. By nie tworzyć kolejek, będzie ku temu okazja codziennie 15 minut przed  wieczorną Mszą Św. w zakrystii. 


4. Za tydzień przeżywamy Niedzielę Palmową dla upamiętnienia uroczystego wjazdu Chrystusa do  Jerozolimy. Już teraz zapraszam do udziału w transmisji niedzielnej Eucharystii z naszego kościoła o godz. 11:00. 


5. Zachęcam do odczytania umieszczonych w gablocie oraz na stronie internetowej komunikatów Kurii Metropolitalnej.


6. Mimo obiektywnych przeszkód kontynuujemy prace budowlane przy budowie zaplecza duszpasterskiego naszej  parafii. W tym tygodniu wykonamy nową ławę fundamentową. Dziękujemy osobom, które nas w tym dziele dotychczas wsparły. Liczymy na kolejnych ofiarodawców. Wpłaty na ten cel można dokonywać na konto bankowe umieszczone na stronie internetowej naszej stronie internetowej: parafialetnica.pl .


7. W tym czasie próby dla całego świata, zapraszam wszystkich do codziennego różańca o godz. 20:30. Wraz z Wami będę łączył się w modlitwie z kaplicy naszego kościoła. 

Kontakt

 • Parafia Letnica
 • ul. Sucha 3, Gdańsk
 • e-mail: zbigniewdrzal@wp.pl
   
 • Parafia Rzym. Kat.  pw. św. Anny i Joachima
 • ul. Sucha 3
 • 80-531 Gdańsk
 • Santander Bank Polska S. A.
 • Nr konta : 17 1090 1098 0000 0001 1778 4914
 • NIP: 957-08-48-105