Ogłoszenia Parafialne na V Niedzielę Wielkiego Postu 29.03.2020 r.

Ogłoszenia Parafialne na V Niedzielę Wielkiego Postu  29.03.2020 r.

Drodzy Parafianie !

W związku z decyzją Ministra Zdrowia z dnia 24 marca br. związaną ze stanem epidemii w Polsce LICZBA UCZESTNIKÓW MSZY ŚWIĘTEJ LUB ADORACJ NAJŚWIETSZEGO SAKRAMENTU NIE MOŻE PRZEKRACZAĆ 5 OSÓB! Do  uczestnictwa w liturgii w kościele zapraszamy tylko Przedstawicieli Rodziny, która zamówiła intencję z  zachowaniem rozporządzenia Ministerstwa, czyli nie więcej niż 5 osób. Prosimy o wchodzenie do kościoła wejściem przez zakrystię ( po lewej stronie kościoła). Pozostałych Wiernych gorąco prosimy o modlitwę w domach, poprzez udział we Mszy Świętej transmitowanej w telewizji, radiu, czy internecie.

2.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Tego dnia odwiedzę chorych z  posługą sakramentalną. Jest to również 15 rocznica śmierci Św. Jana Pawła II.

3. W pierwszy piątek miesiąca po Eucharystii zostanie odmówiona Litania do Najśw. Serca Jezusowego. Z racji zbliżających się świąt zachęcam do skorzystania z Sakramentu Pokuty. By nie tworzyć kolejek, będzie ku temu okazja codziennie 15 minut przed  wieczorną Mszą Św. w zakrystii.

4. Za tydzień przeżywamy Niedzielę Palmową dla upamiętnienia uroczystego wjazdu Chrystusa do  Jerozolimy. Już teraz zapraszam do udziału w transmisji niedzielnej Eucharystii z naszego kościoła o godz. 11:00.

5. Zachęcam do odczytania umieszczonych w gablocie oraz na stronie internetowej komunikatów Kurii Metropolitalnej.

6. Mimo obiektywnych przeszkód kontynuujemy prace budowlane przy budowie zaplecza duszpasterskiego naszej  parafii. W tym tygodniu wykonamy nową ławę fundamentową. Dziękujemy osobom, które nas w tym dziele dotychczas wsparły. Liczymy na kolejnych ofiarodawców. Wpłaty na ten cel można dokonywać na konto bankowe umieszczone na stronie internetowej naszej stronie internetowej: parafialetnica.pl .

7. W tym czasie próby dla całego świata, zapraszam wszystkich do codziennego różańca o godz. 20:30. Wraz z Wami będę łączył się w modlitwie z kaplicy naszego kościoła.