Ogłoszenia Parafialne na IV Niedzielę Wielkiego Postu 22.03.2020 r.

Ogłoszenia Parafialne na IV Niedzielę Wielkiego Postu  22.03.2020 r.
DRODZY PARAFIANIE !
Zwracam się z gorącą prośbą o zrozumienie nadzwyczajnych środków zapobiegawczych, które  jestem zobowiązany wprowadzić w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego w Polsce. Liczba uczestników Mszy św. i  nabożeństw nie może przekraczać 50 osób, dlatego proszę o  skorzystanie z dyspensy Księdza Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego i modlitwę w domach, biorąc udział w Mszy św. transmitowanej przez media. Niedzielna Eucharystia z naszego kościoła jest transmitowana na fanpage fb naszej parafii oraz na stronie parafilanej- parfialetnica.pl. Do bezpośredniego uczestnictwa w  Mszach świętych w kościele zapraszam tylko te osoby, które zamówiły intencję mszalną i  ich  najbliższych, z zachowaniem obowiązujących rozporządzeń. Zachęcam do  rodzinnej modlitwy w  intencji chorych i cierpiących oraz o ustanie epidemii szczególnie o godz. 20:30, a  także  proszę o wrażliwość na osoby, które  potrzebują pomocy i  wsparcia.
 Wszystkie dodatkowe komunikaty związane z koronawirusem są umieszczone na stronie internetowej Naszej Parafii: parafialetnica.pl i profilu fb.
Ksiądz Proboszcz Zbigniew Drzał
Tel. do biura parafialnego – 668-202-191

1. Dzisiejsza niedziela w tradycji Kościoła nazywana jest niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Zauważamy to  w  zmianie koloru szat liturgicznych kapłanów, które są różowe tylko dwa razy w  roku: w połowie Adwentu i  właśnie dziś - w połowie Wielkiego Postu. Jesteśmy wezwani szczególnie w tym czasie do nawrócenia, aby  odkryć, że źródłem szczęścia jest pojednanie z  Bogiem i ludźmi.

2. Z racji zagrożenia epidemiologicznego odwołujemy tegoroczne nabożeństwa oraz rekolekcje Wielkopostne.

3. W środę obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego to również dzień Świętości Życia i  Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Skorzystajmy tego dnia z udziału Mszy św. poprzez transmisje.