Ogłoszenia Parafialne na VII Niedziele zwykłą 23.02.2020 r.

Ogłoszenia Parafialne na VII Niedziele zwykłą 23.02.2020 r.
1. Tradycyjnie ostatnia niedziela karnawału rozpoczyna w Kościele Katolickim w Polsce Tydzień Modlitw o  Trzeźwość Narodu. Poprzez wspólną modlitwę i refleksję pragniemy wynagradzać Bogu za swoje grzechy, za  grzechy naszych braci i sióstr, szczególnie za pijaństwo, rozwiązłość i za wszelkie zgorszenia. Jest to  szczególnych czas, w którym przypominamy sobie, jak  wiele trzeba jeszcze zrobić, aby Polska była trzeźwa.
Tegoroczny 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu będzie przeżywany od dzisiaj do 29 lutego pod hasłem: Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach.
Zapraszam do podejmowania na czas Wielkiego Postu abstynenckich i trzeźwościowych zobowiązań, które  staną się dla innych świadectwem, że życie bez alkoholu może być radosne i pełne. Nasze zobowiązania możemy uzewnętrznić, wpisując je do Parafialnej Księgi Trzeźwości.
2. W najbliższym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Na znak pokuty podczas liturgii posypiemy głowy popiołem. Podejmujemy w tym okresie post, modlitwę oraz  jałmużnę. Katolików od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.  Post ścisły, czyli 3 posiłki, w tym dwa lekkie i jeden do syta, dotyczy  osób od 18 do 60 roku życia. Msze św. W tym dniu będą sprawowane o godzinie 9:00 w kaplicy i o 18:00 w kościele.
3.  Wielki Post przybliża nas do cierpiącego Chrystusa. Kościół zachęca nas do dojrzałego przyjęcia łaski i   przebaczenia naszym winowajcom, a także spotkania  z cierpiącym Chrystusem – w Drodze Krzyżowej, Gorzkich Żalach i Rekolekcjach. Ponadto w tym okresie podejmowana jest intensywniej modlitwa, post i jałmużna. Nabożeństwa wielkopostne – Gorzkich Żalów w niedzielę o godzinie 17:30 w kaplicy, Drogi Krzyżowej w piątek, o  godz. 17:30 w kościele. Serdecznie zapraszamy w piątki wszystkich, zwłaszcza dzieci I komunijne i rocznicowe wraz z rodzicami oraz młodzież przygotowującą się do Bierzmowania.
4. Polecamy Gościa Niedzielnego 

Kontakt

 • Parafia Letnica
 • ul. Sucha 3, Gdańsk
 • e-mail: zbigniewdrzal@wp.pl
   
 • Parafia Rzym. Kat.  pw. św. Anny i Joachima
 • ul. Sucha 3
 • 80-531 Gdańsk
 • Santander Bank Polska S. A.
 • Nr konta : 17 1090 1098 0000 0001 1778 4914
 • NIP: 957-08-48-105