Ogłoszenia Parafialne na II Niedzielę Adwentu 08.12.2019 r.

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. To  również dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie.

2. Przeżywamy czas Adwentu - okres przygotowania do owocnego przeżycia uroczystości Bożego Narodzenia. Jest to zarazem początek nowego roku liturgicznego, którego przesłanie brzmi: „Wielka tajemnica wiary”. To pierwszy rok programu duszpasterskiego dla Kościoła w  Polsce na lata 2020-2022, którego temat brzmi: „Eucharystia daje życie”. Podczas tego  roku będziemy starali się pogłębiać nasze rozumienie Eucharystii i oddawać szczególną cześć Chrystusowi ukrytemu w  Najświętszym Sakramencie.

3. Przez kolejne dni Adwentu odbywają się nabożeństwa roratnie o  godz. 18.00.. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Szczególnie dzieci pierwszo - komunijne i rocznicowe wraz z rodzicami. Zapraszamy młodzież i dzieci naszej parafii do włączenia się w inicjatywę "Bank dobrych serc". Dobre uczynki należy zapisywać na kartce w  kształcie serca, tak aby je można było później zawiesić na choince w kościele.

4. W kalendarzu liturgicznym najbliższego tygodnia przypada:
• 13 grudnia (piątek) - Wspomnienie Świętej Łucji, dziewicy i męczennicy
• 14 grudnia (sobota) - Wspomnienie Świętego Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

5. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj możemy złożyć ofiarę na rzecz pomocy Kościołowi na  Wschodzie. Można też zostawić przy Ołtarzu świąteczny podarunek dla dzieci z Dombasu.

6. Przy wyjciu z kościoła harcerki z ZHR rozprowadzają świąteczne pierniki, przy tej okazji zbierają dobrowolne datki na działalność swojej drużyny.