Ogłoszenia Parafialne na II Niedzielę Adwentu 08.12.2019 r.

Ogłoszenia Parafialne na II Niedzielę Adwentu 08.12.2019 r.
1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. To  również dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. 
 
2. Przeżywamy czas Adwentu - okres przygotowania do owocnego przeżycia uroczystości Bożego Narodzenia. Jest to zarazem początek nowego roku liturgicznego, którego przesłanie brzmi: „Wielka tajemnica wiary”. To pierwszy rok programu duszpasterskiego dla Kościoła w  Polsce na lata 2020-2022, którego temat brzmi: „Eucharystia daje życie”. Podczas tego  roku będziemy starali się pogłębiać nasze rozumienie Eucharystii i oddawać szczególną cześć Chrystusowi ukrytemu w  Najświętszym Sakramencie.
 
3. Przez kolejne dni Adwentu odbywają się nabożeństwa roratnie o  godz. 18.00.. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Szczególnie dzieci pierwszo - komunijne i rocznicowe wraz z rodzicami. Zapraszamy młodzież i dzieci naszej parafii do włączenia się w inicjatywę "Bank dobrych serc". Dobre uczynki należy zapisywać na kartce w  kształcie serca, tak aby je można było później zawiesić na choince w kościele.
 
4. W kalendarzu liturgicznym najbliższego tygodnia przypada:
• 13 grudnia (piątek) - Wspomnienie Świętej Łucji, dziewicy i męczennicy
• 14 grudnia (sobota) - Wspomnienie Świętego Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła
 
5. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj możemy złożyć ofiarę na rzecz pomocy Kościołowi na  Wschodzie. Można też zostawić przy Ołtarzu świąteczny podarunek dla dzieci z Dombasu.
 
6. Przy wyjciu z kościoła harcerki z ZHR rozprowadzają świąteczne pierniki, przy tej okazji zbierają dobrowolne datki na działalność swojej drużyny. 

Kontakt

 • Parafia Letnica
 • ul. Sucha 3, Gdańsk
 • e-mail: zbigniewdrzal@wp.pl
   
 • Parafia Rzym. Kat.  pw. św. Anny i Joachima
 • ul. Sucha 3
 • 80-531 Gdańsk
 • Santander Bank Polska S. A.
 • Nr konta : 17 1090 1098 0000 0001 1778 4914
 • NIP: 957-08-48-105