Ogłoszenia Parafialne na I Niedzielę Adwentu 1.12.2019 r.

Ogłoszenia Parafialne na I Niedzielę Adwentu 1.12.2019 r.

1. Rozpoczęliśmy dziś czas Adwentu - okres przygotowania do owocnego przeżycia uroczystości Bożego Narodzenia. Jest to zarazem początek nowego roku liturgicznego. Tematem tegorocznych Rorat będzie osoba i  dzieło Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

2. Przez kolejne dni Adwentu odbywać się będą nabożeństwa roratnie o godz. 18.00 Zapraszamy dzieci pierwszo - komunijne i rocznicowe oraz młodzież bierzmowaną. Wśród uczestników będą losowane figurki Matki Bożej. Zachęcamy również do włączenia się w inicjatywę "Bank dobrych serc". Z pierwszym dniem adwentu możemy podejmować dobre uczynki wobec innych. Dobre uczynki należy zapisywać na  kartce w kształcie serca, tak aby je można było później zawiesić na choince w kościele.

3. W kalendarzu liturgicznym obecnego tygodnia przypada:

5 grudnia (czwartek) – Pierwszy czwartek miesiąca. Tego dnia chorzy będą odwiedzeni z  posługą sakramentalną. Można też zgłaszać do zakrystii dodatkowe osoby chore, tak by  mogły przystąpić do Sakramentu Świętych przed Bożym Narodzeniem.

6 grudnia (piątek) - Św. Mikołaja. Liczymy , że tego dnia odwiedzi nas w kościele ten święty biskup i wszystkich obdaruje prezentami, zwłaszcza tych, którzy będą od poniedziałku na  Roratach. Jest to również pierwszy piątek miesiąca okazja do Spowiedzi św. od 17:30. Po Eucharystii odbędzie się półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Czystości Serca

7 grudnia (sobota) – Pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na 17:30 członków Wspólnoty Żywego Różańca.

8 grudnia (niedziela) – Przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. Z  tej okazji o godz. 12:00 przeżyjemy Nabożeństwo Godziny Łaski zakończone błogosławieństwem Najświętszego Sakramentu.

5. Dziś po południu od godz. 14.30 oraz przez najbliższe dni ks. proboszcz oraz dwóch przedstawicieli Parafii (Pan Andrzej Baj i Radosław Trusiński) rozniosą po naszych domach poświęcone dziś opłatki.

6. Zapraszamy do udziału w Czuwaniu Adwentowym, który odbędzie się w naszym kościele w sobotę 7 grudnia o godz. 18:00. Złożą się na niego: Msza Św. o godz. 18:00, a po niej świadectwa kliku par małżeńskich, które podzielą się niezwykłym działaniem Boga w  swoim życiu. Na zakończenie wszystkim uczestnikom czuwania zostanie udzielone błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Dla chętnych będzie również sprawowana posługa modlitwy wstawienniczej.

Kontakt

 • Parafia Letnica
 • ul. Sucha 3, Gdańsk
 • e-mail: zbigniewdrzal@wp.pl
   
 • Parafia Rzym. Kat.  pw. św. Anny i Joachima
 • ul. Sucha 3
 • 80-531 Gdańsk
 • Santander Bank Polska S. A.
 • Nr konta : 17 1090 1098 0000 0001 1778 4914
 • NIP: 957-08-48-105