XI Forum Młodzi i Miłość - 19 listopada 2019 r.

Drodzy Parafianie !

Przeżywane niedawno 80-lecie wybuchu II Wojny Światowej uświadamia potrzebę odpowiedzialności za zachowanie wolności w każdym pokoleniu.
Wspominana rocznica skierowała powszechną uwagę na niezwykły rejon naszego miasta - Westerplatte, nazwany „polskimi Termopilami”. To tam w  1987 r. Jan Paweł II wypowiedział znamienne słowa: Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje „Westerplatte”. Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i  wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można „zdezerterować”. Wreszcie — jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba „utrzymać” i „obronić”(… ) dla  siebie i dla innych.

Z tego tytułu organizujemy w naszej Parafii XI Forum „Młodzi i Miłość”  pod hasłem :” Twoje Westerplatte” w dniu 19 listopada 2019r. od godz. 18:00 do 22:30, w Centrum Wystawienniczo Kongresowym Amber Expo w Gdańsku Letnicy ul.  Żaglowa 11.
Gościem obecnego spotkania będzie wybitna psycholog i wykładowczyni prof. Maria Ryś. Imprezę, na którą jest wstęp wolny, wzbogaci koncert zespołu  „Kierunek Niebo”. Gwiazdą tego wydarzenia będzie Monika Kuszyńska znana z zespołu Varius Manx.

Mecenasem Głównym XI Forum Młodzi i Miłość jest Grupa Energa

Więcej informacji można uzyskać na stronie https://www.facebook.com/mlodziimilosc

Zachęcamy wszystkich do udziału !