Ogłoszenia Parafialne na XXXIII niedzielę zwykłą 17.11.2019r.

Ogłoszenia Parafialne na XXXIII niedzielę zwykłą 17.11.2019r.

1. Dzisiaj przeżywamy III Światowy Dzień Ubogich. Myślą przewodnią tegorocznej edycji są  słowa Psalmu 9 „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie”. Coroczna akcja pokazuje jak ważna jest troska o ludzi najbardziej potrzebujących. Zachęcamy do refleksji i  modlitwy, a  także  do  konkretnych działań miłosierdzia. Po Mszy Świętej będzie zbierana pomoc dla  głodujących w  Sudanie.

2. W tym tygodniu wspominamy:

W poniedziałek wspomnienie Błogosławionej Karoliny Kózkówny dziewicy i  męczennicy

w środę wspomnienie Świętego Rafała Kalinowskiego, prezbitera

w czwartek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

w piątek wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy

3. Przeżywane niedawno 80-lecie wybuchu II Wojny Światowej uświadamia powszechną potrzebę odpowiedzialności za zachowanie wolności w każdym pokoleniu.

Z tego tytułu nasza parafia organizuje XI Forum „Młodzi i Miłość” pod hasłem: ”Twoje  Westerplatte” w dniu 19 listopada 2019r. od godz. 18:00 do 22:30, w Centrum Wystawienniczo Kongresowym Amber Expo w Gdańsku Letnicy ul.  Żaglowa 11.

Gościem obecnego spotkania będzie wybitna psycholog i wykładowca UKSW w  Warszawie prof. Maria Ryś. Imprezę, na którą jest wstęp wolny, wzbogaci koncert zespołu  „Kierunek Niebo”. Gwiazdą tego wydarzenia będzie Monika Kuszyńska znana z  zespołu Varius Manx. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tym wydarzeniu, które  co roku gromadzi ok. 1000 uczestników. Na ławkach są wyłożone zaproszenia na  to  wydarzenie, na które jest wstęp wolny.

4. W środę 20 listopada o godz. 18:30 będziemy gościć w naszym kościele Eksperta XI Forum Młodzi i Miłość, który wygłosi interesujący wykłąd pt. „Dlaczego ci, których kochamy często nie czują się kochani”.  

5. Katecheza sakramentalna odbędzie się w czwartek dla dzieci o godz. 15:30, dla młodzieży o  godz.  19:00.

6. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz Gdańskiego Seminarium Duchownego.

7. Polecamy Gościa Niedzielnego

Kontakt

 • Parafia Letnica
 • ul. Sucha 3, Gdańsk
 • e-mail: zbigniewdrzal@wp.pl
   
 • Parafia Rzym. Kat.  pw. św. Anny i Joachima
 • ul. Sucha 3
 • 80-531 Gdańsk
 • Santander Bank Polska S. A.
 • Nr konta : 17 1090 1098 0000 0001 1778 4914
 • NIP: 957-08-48-105