Ogłoszenia Parafialne na XXIV niedzielę zwykłą 15.09.2019r.

Ogłoszenia Parafialne na XXIV niedzielę zwykłą 15.09.2019r.

 1. Przypominamy o spotkaniach parafialnych grup duszpasterskich dla dzieci, młodzieży i  dorosłych.

 • - W środę na 18.30 oczekujemy w Domu Otwartym przy ul. Uczniowskiej osoby zainteresowane  wspólnotą Młodzi i Miłość.
 • - W czwartek o godz. 16.30 zapraszamy do salki przy plebanii dzieci klas III, przygotowujące się do przyjęcia Sakramentu Eucharystii
 • Tego samego dnia o godz. 19.00 odbywa się w salce przy plebanii spotkanie młodzieży klas VII i  VIII szkoły podstawowej oraz I szkoły średniej, przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
 • - W niedzielę o godz. 10.15 spotyka się na chórze kościoła schola liturgiczno - muzyczna. Zapraszamy nowe osoby do zespołu. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11 w  zakrystii odbędzie się zbiórka ministrantów oraz wszystkich zainteresowanych udziałem w liturgicznej służbie ołtarza.

2. Kalendarz liturgiczny obecnego tygodnia:

 • - Środa- święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona dzieci i młodzieży. Tego dnia powracamy do naszej tradycji Apelu Jasnogórskiego o godz. 20:55 przy figurze Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.
 • - Sobota- święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

3. Informujemy, że najbliższy Wieczór Modlitwy Młodych odbędzie się 20 września 2019 r. w parafii pw. Św. Ojca Pio w Gdańsku (Ujeścisko, ul. Przemyska 21) o godz. 19:00. Spotkanie będzie poświęcone tematowi stygmatów w ujęciu medycyny i religii oraz życia Św. Ojca Pio. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Szczegółowy program jest na tablicy ogłoszeń.

4. W poniedziałek, 16.09 o godz. 17:00 w sali kinowej Muzeum II Wojny Światowej prof. Tadeusz Wolsza wygłosi wykład na temat działalności konspiracyjnej podczas II Wojny Światowej, a także przybliży sylwetkę Rotmistrza Pileckiego. Jego bohaterskie życie jest idealnym obrazem dramatycznych losów Polski w okresie II Wojny Światowej i czasów komunizmu.

5. Zostały jeszcze ostatnie miejsca na pielgrzymkę autokarową do Wilna w dniach 10-13 października. Koszt wyjazdu to: 750 zł. Programy wyłożone zostały na ławkach. Zainteresowanych prosimy o  podejście do zakrystii.

6. Polecamy Gościa Niedzielnego i książkę „ Gdańsk Letnica. Historia i nowy początek”.

Kontakt

 • Parafia Letnica
 • ul. Sucha 3, Gdańsk
 • e-mail: zbigniewdrzal@wp.pl
   
 • Parafia Rzym. Kat.  pw. św. Anny i Joachima
 • ul. Sucha 3
 • 80-531 Gdańsk
 • Santander Bank Polska S. A.
 • Nr konta : 17 1090 1098 0000 0001 1778 4914
 • NIP: 957-08-48-105