Ogłoszenia Parafialne na XXII niedzielę zwykłą 1.09.2019r.

Ogłoszenia Parafialne  na XXII niedzielę zwykłą 1.09.2019r.

1. Dzisiaj przeżywamy 80-ta rocznica wybuchu Wojny Światowej. Obchody tego wydarzenia rozpoczęły się o godz. 04.45 uroczystym apelem, modlitwą i złożeniem wieńców u stóp Pomnika Obrońców Wybrzeża na  Westerplatte. O godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji bohaterów Kampanii Wrześniowej przy Pomniku Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku. We wszystkich kościołach Archidiecezji Gdańskiej przez 5 minut o godz. 14.00 mają zabić dzwony niosące przesłanie pamięci, przestrogi i pokoju.

2. W I czwartek miesiąca odwiedzę chorych z posługa sakramentalną. Po wieczornej Mszy św. będziemy modlić się o powołania kapłańskie i zakonne.

3. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 17.30 Po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i litania do Najśw. Serca Jezusowego.

4. W I sobotę miesiąca zapraszamy członków wspólnoty różańcowej o godz. 17:30 do kaplicy.

5. Po przerwie wakacyjnej wracają do stałego planu spotkania parafialnych grup duszpasterskich dla  dzieci, młodzieży i dorosłych.

- w poniedziałek zapraszamy na godz. 18.00 do kościoła na spotkanie wszystkich zainteresowanych wspólnotą Rodzice i  Miłość.

- w środę na 18.00 zapraszamy do sali gimnastycznej przy ul. Suchej osoby zainteresowane  wspólnotą Młodzi i Miłość.

- w czwartek na godz. 19.00 zapraszamy do salki przy plebanii młodzież klas VII i VIII .

-  już teraz zapowiadamy, że w przyszłym tygodniu we wtorek 10 września o godz. 18.30 odbędzie się w  kaplicy spotkanie rodziców dzieci klas III, które w tym roku przystąpią do I  Komunii św.

- w piątek o godz. 19.00 odbędą się na boisku szkolnym zajęcia sportowe dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum prowadzone przez osoby dorosłe

- w niedzielę o godz. 10.15 spotyka się na chórze kościoła schola liturgiczno - muzyczna. Zapraszamy nowe osoby do zespołu.

6. Zostało kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę autokarową do Wilna w dniach 10-13 października. Koszt wyjazdu to: 750 zł. Programy wyłożone zostały na ławkach. Zainteresowanych prosimy o  podejście do  zakrystii.

7. Polecamy Gościa Niedzielnego i książkę „ Gdańsk Letnica. Historia i nowy początek”.