Ogłoszenia Parafialne na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 16.06.2019 r.

Ogłoszenia Parafialne na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 16.06.2019 r.
1. W poniedziałek obchodzimy, wspomnienie świętego Brata Alberta Chmielowskiego
2. W  czwartek Przeżywamy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Po Mszy świętej o godz. 9.00 wyruszy procesja Eucharystyczna następującymi ulicami: Starowiejską, Stalową, Niecałą, Rybitwy, Stalową, Szklaną Hutą, Starowiejską, Sielską, Suchą i  Michny. Na zakończenie procesji dla osób, które nie będą na Mszy św. o godz., 9.00 zostanie odprawiona druga Eucharystia. Tego dnia nie będzie Mszy św. wieczornej.
 Ołtarze będą miały następującą  lokalizację:
1) ul. Stalowa 3 
2) ul. Stalowa 12
3) ul. Starowiejska 30/Sielska
4) ul. Antoniego Michny 6
Bardzo prosimy o udekorowanie naszych okien w symbole religijne i flagi na terenie całej parafii, zwłaszcza na trasie procesji. Jest to zewnętrzne świadectwo naszej wiary w  Chrystusa. Prosimy o włączenie się mieszkańców w przygotowanie poszczególnych ołtarzy pod kierunkiem wyznaczonych osób odpowiedzialnych. Niech ołtarze będą  naszym wspólnym dziełem. Dziś możemy po Mszy św. nabyć kolorowe emblematy do dekoracji naszych okien w cenie 2 zł. Niech jubileusz naszej Parafii mobilizuje nas  do dziękczynienia Chrystusowi za Jego obecność pośród Nas.
Próba prószenia kwiatków dla dziewcząt w środę o godz. 18.30 w kościele. Zapraszamy na  tę  próbę dziewczynki, które w zeszłym roku obchodziły I Komunię świętą oraz rocznicę, a  także młodsze dziewczynki wraz z rodzicami. Prosimy naszych parafian o przyniesienie na  tę próbę trójkątnych chorągiewek oraz  kwiatów z ogródków przydomowych i  działkowych do sypania ich podczas procesji.
Dziś przeżyliśmy uroczystość I Komunii Świętej oraz rocznicy I Komunii Świętej. Dzieciom, które dzisiaj przyjęły Pana Jezusa do swoich serc, życzymy Bożego błogosławieństwa. Nabożeństwo czerwcowe dla  dzieci i rodziców oraz wszystkich Parafian o godz. 17:30.
3. Zapraszamy dzieci na wyjazd letni do Lubichowa w dniach 2.07-5.07 . Koszt wyjazdu 160 zł. Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się do zakrystii. 
4. 20 czerwca o godz. 17:00  w Boże Ciało na Targu Węglowym odbędzie się wydarzenie pt.  Katolicy na  ulicy. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału. Niech cały Gdańsk wie z niewzruszoną pewnością, że  w mocy Bożego Ducha możemy budować nową jedność i  miłość w naszym mieście.
5. Polecamy Gościa Niedzielnego i książkę Gdańsk Letnica – historia i nowy początek.

Kontakt

 • Parafia Letnica
 • ul. Sucha 3, Gdańsk
 • e-mail: zbigniewdrzal@wp.pl
   
 • Parafia Rzym. Kat.  pw. św. Anny i Joachima
 • ul. Sucha 3
 • 80-531 Gdańsk
 • Santander Bank Polska S. A.
 • Nr konta : 17 1090 1098 0000 0001 1778 4914
 • NIP: 957-08-48-105