Święto Letnicy - 25 maja 2019 r.

Mamy zaszczyt zaprosić wszystkich
na Święto Letnicy!
25 maja 2019 r. godz. 11:00

"Raduj się głośno, Córo Syjonu, wesel się Córko Jerozolimy!"  (Księga Zachariasza 9:9)
Gdańsk Letnica świętuje jubileusz  80-lecia ustanowieni parafii oraz konsekrację świątyni. Przeżyjmy wspólnie ten niezwykły moment historii.
Najpierw;
Zostanie odprawiona uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia oraz zaproszonych duszpasterzy połączona z konsekracją murów świątyni.
Następnie;
Dla wszystkich uczestników będzie przygotowany poczęstunek w parku przy kościele. Po  czym nastąpią wspólne tańce rozpoczęte Polonezem. Będzie można nabyć wyjątkowy album „Gdańsk Letnica – historia i  nowy początek” wydany z okazji jubileuszu oraz  skorzystać z wielu atrakcji festynu rodzinnego.
By później;
Razem posłuchać koncertu kultowych piosenek Czerwonych Gitar, który poprowadzą Bernard Borkowski (gitarzysta tego legendarnego zespołu) oraz Bogusław Olszonowicz!

Plan wydarzenia:
Godz. 11.00 – uroczysta Msza święta z okazji jubileuszu 80 – lecia ustanowienia Parafii sprawowana przez Ks. Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia, i   zaproszonych kapłanów. Podczas liturgii nastąpi udzielenie Sakramentu Bierzmowania oraz obrzęd konsekracji murów świątyni.

Godz. 13:00- Obiad. Wszyscy będą mieli przygotowany ciepły posiłek oraz kawę i ciasto w  namiotach cateringowych w parku przy kościele.

Godz. 14:00 – Zdjęcie pamiątkowe wszystkich uczestników i taniec Poloneza z udziałem
uczestników jubileuszu oraz inne zbiorowe tańce.

Godz. 14:30 - Koncert przebojów zespołu Czerwone Gitary.

Godz. ok. 15:30 - Zakończenie
Ks. Zbigniew Drzał