Ogłoszenia Duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną 12 maja 2019r.

Ogłoszenia Duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną 12 maja 2019r.
 1. Dzisiejsza IV niedziela Wielkanocna zwana Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczyna się tydzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne do służby Bożej w Kościele.

 2. Trwa miesiąc poświęcony Matce Bożej, zapraszamy codziennie na Nabożeństwa Majowe o godz. 17:30 podczas której będziemy poznawać elementy symboliki świątyni chrześcijańskiej oraz śpiewać Litanię Loretańską.

3. W tym tygodniu obchodzimy:

 • We wtorek,  Święto Świętego Macieja, apostoła
 • W czwartek, Święto Świętego Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski

4. Z inicjatywy katolików świeckich Archidiecezji Gdańskiej, w Dzień Objawień Fatimskich i  w  rocznicę zamachu na Ojca Świętego Jana Pawła II, w poniedziałek 13 maja br., o godz. 18.30 w Bazylice św. Brygidy w Gdańsku, sprawowana będzie Msza św. wynagradzająca Bogu i  Matce Najświętszej za ostatnie profanacje wizerunku Matki Bożej Jasnogórskiej Królowej Polski. Po Eucharystii odbędzie się modlitewna procesja różańcowa ulicami miasta, która  zakończy się pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców.

5. W Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku Matemblewie w dniach 24-26 maja organizowane są rekolekcje dla mam samotnie wychowujących dzieci pod hasłem „ Odkryj piękno kobiecości i macierzyństwa”. Więcej informacji na stronie naszej parafii i tablicy ogłoszeń. 

6. Zapraszamy na pielgrzymkę do Warszawy i na Lubelszczyznę w dniach od 7 do 10 czerwca 2019 r. Plan pielgrzymki znajduje się na stronie internetowej parafii św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie oraz tablicy ogłoszeń. Koszt pielgrzymki to 650 zł.

7. Polecamy Gościa Niedzielnego.

 

Kontakt

 • Parafia Letnica
 • ul. Sucha 3, Gdańsk
 • e-mail: zbigniewdrzal@wp.pl
   
 • Parafia Rzym. Kat.  pw. św. Anny i Joachima
 • ul. Sucha 3
 • 80-531 Gdańsk
 • Santander Bank Polska S. A.
 • Nr konta : 17 1090 1098 0000 0001 1778 4914
 • NIP: 957-08-48-105