Ogłoszenia Duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną 12 maja 2019r.

1. Dzisiejsza IV niedziela Wielkanocna zwana Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczyna się tydzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne do służby Bożej w Kościele.

2. Trwa miesiąc poświęcony Matce Bożej, zapraszamy codziennie na Nabożeństwa Majowe o godz. 17:30 podczas której będziemy poznawać elementy symboliki świątyni chrześcijańskiej oraz śpiewać Litanię Loretańską.

3. W tym tygodniu obchodzimy:

• We wtorek,  Święto Świętego Macieja, apostoła
  • W czwartek, Święto Świętego Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski

4. Z inicjatywy katolików świeckich Archidiecezji Gdańskiej, w Dzień Objawień Fatimskich i  w  rocznicę zamachu na Ojca Świętego Jana Pawła II, w poniedziałek 13 maja br., o godz. 18.30 w Bazylice św. Brygidy w Gdańsku, sprawowana będzie Msza św. wynagradzająca Bogu i  Matce Najświętszej za ostatnie profanacje wizerunku Matki Bożej Jasnogórskiej Królowej Polski. Po Eucharystii odbędzie się modlitewna procesja różańcowa ulicami miasta, która  zakończy się pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców.

5. W Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku Matemblewie w dniach 24-26 maja organizowane są rekolekcje dla mam samotnie wychowujących dzieci pod hasłem „ Odkryj piękno kobiecości i macierzyństwa”. Więcej informacji na stronie naszej parafii i tablicy ogłoszeń.

6. Zapraszamy na pielgrzymkę do Warszawy i na Lubelszczyznę w dniach od 7 do 10 czerwca 2019 r. Plan pielgrzymki znajduje się na stronie internetowej parafii św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie oraz tablicy ogłoszeń. Koszt pielgrzymki to 650 zł.

7. Polecamy Gościa Niedzielnego.