Misje Parafialne

Parafia św. Anny i Joachima będzie obchodzić 80-tą rocznicę swego ustanowienia, co  miało miejsce 2.07.1939r. Jubileusz naszej wspólnoty zbiega się z narodzinami Nowej Letnicy. Po latach radykalnego zmniejszania się liczby mieszkańców, zaczynają powstawać tutaj nowe osiedla, które uczynią naszą dzielnicę jedną z  najmłodszych w Gdańsku. Jest to  zatem szczególny moment, aby dokonać dziękczynienia Bogu za dar poprzednich pokoleń i  prosić o błogosławieństwo na nowy rozdział, otwierającej się przed Letnicą historii.
Już teraz serdecznie zapraszamy na organizowane z tego tytułu 25 maja 2019r. o  godz. 11.00  Święto Letnicy. Będzie mu towarzyszyć konsekracja miejscowego kościoła dokonana przez ks. Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia.
Przygotowaniem do tego wielkiego wydarzenia będzie udział w Misjach Parafialnych w dniach 5-11.05.2019 r, które będą okazją do ponownego odkrycia miłości Boga i  odnowienia z Nim więzi. Misje Parafialne to szczególny czas nawrócenia człowieka do Boga i odnowy życia.
Misje poprowadzi Dyrektor Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji ksiądz Krzysztof Kralka. Posługuje on w wielu miejscach w Polsce i za granicą, głosząc Słowo Boże i prowadząc rekolekcje i formując wspólnoty. Ważną część jego posługi zajmuje prowadzenie wieczorów uwielbienia oraz modlitw w  intencji uzdrowienia duszy i ciała. Jest on także autorem wielu książek.

Plan misji parafialnych:

Niedziela: Nauki pt. Kim byłem, kim jestem, kim będę? będą głoszone na Mszach św. o godz. 9:00, 11:00 i 18:00
W pozostałe dni zapraszamy na nauki misyjne o godz. 19:00

Poświęcone one zostaną następującym tematom :

Poniedziałek: Kiedy miłość jest silniejsza niż śmierć?

Wtorek: Jak przyjąć owoce zbawienia. (Nabożeństwo pokutne)

Środa: Małżeństwo i rodzina poddane Chrystusowi: (odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i akt zawierzenia rodzin Chrystusowi). Goście specjalni: Monika i  Marcin Gomułkowie

Czwartek: Co to znaczy wierzyć w XXI Wieku? (Wyznanie Jezusa Panem)

Piątek: Odnówmy się Duchem Świętym (modlitwa wystawiennicza o napełnianie Duchem Świętym)